Kovo 14 d. 18 val. (Donelaičio g. 8, Renginių salė) kviečiame į renginį „Muzikinių trečiadienių aidai“, skirtą šio renginių ciklo 50-mečiui paminėti. Renginyje dalyvaus „Muzikinių trečiadienių“ iniciatoriai Daina Kazlauskienė ir Giedrius Kuprevičius. Renginio metu fortepijonu skambins kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

„Muzikiniai trečiadieniai“ – tai bemaž 15 metų trečiadieniais (kurį laiką – antradieniais), Kauno viešosios bibliotekos salėje (kurioje rinksimės ir šį kartą), vykęs muzikinių renginių ciklas nagrinėjęs temas, kurios intriguoja ir šiandien: „Muzikos inspiracija – augalija“, „Kompozitoriai atlieka savo kūrinius“, „Muzikos filosofija“, „XX a. kompozitoriai“, „Moterys ir muzika“ ir kt. Kompozitorius Giedrius Kuprevičius pasakojo, jog: „Viskas vyko ekspromtu. Nešdavau viską, kas man pačiam atrodė įdomu ir svarbu. Stengiausi nepropaguoti blogos, banalios, kvailos, ribotos, miesčioniškos, prastos, neskoningos, brutalios, nereikšmingos muzikos, kurios yra daugiausia“. Renginių svečiai buvo ne tik žymūs šalies kultūros elito atstovai, bet ir dar nežinomi jaunieji kompozitoriai bei atlikėjai, net pogrindyje kūrę „neformalai“.

„Daugeliui lankytojų tai buvo pirmoji ir bene vienintelė galimybė viešai klausytis sovietinių ideologų tik iš dalies toleruoto Krzysztofo Pendereckio opusų. Johno Cage‘o bei daugelio kitų Vakarų kompozitorių kūryba buvo pasmerkta likti „nepastebėta“, tačiau audicijose ir ji ne kartą tapo jautraus dėmesio objektu. Dar rizikingiau buvo prabilti apie vakarietiškąją popmuziką arba roką, nes galėjai būti apkaltintas „kapitalizmo grimasų propagavimu“... Bet G. Kuprevičius tai „propagavo“... <...> Dabar sunku patikėti, kad prieš du tris dešimtmečius tai galėjo būti, gyvuoti… Kai sovietinį Kauną kaustė sąstingis, kai gyvenimas buvo pilkas ir niūrus, kai kiekviena Laisvės alėjos kertelė skaudžiai priminė tragišką 1972-ųjų Kauno pavasarį, o bent kiek laisvesnis minties proveržis galėjo būti prilygintas „ideologinei diversijai“… – apie „Muzikinius trečiadienius“ kalbėjo muzikos atlikėjas Alfredas Kukaitis.

Renginio metu „Muzikinių trečiadienių” idėjos autoriai ir organizatoriai Daina Kazlauskienė ir Giedrius Kuprevičius dalinsis atsiminimais apie toje pačioje salėje prieš 50-metį vykusius unikalius, svarbiu kultūros reiškiniu tapusius renginius, išvysite istorines nuotraukas ir išgirsite fortepijono melodijas.

Maloniai kviečiame!

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.