Vasario 25 d. 16 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia į virtualų susitikimą bibliotekos Facebook paskyroje su žurnaliste, menininke Jolanta Ona Vitkute. Susitikime taip pat dalyvaus dainuojamosios poezijos autorė Ilona Papečkytė.

Susitikimo metu daugiausia dėmesio bus skiriama naujausiai autorės poezijos knygai „Kelionių nuojauta“ (leidykla „Juoda ant balto“, 2020), gimusiai iš gimtinės ilgesio. Taip pat artimiau susipažinsime su pačia autore, jos kūryba ir gyvenimu Meksikoje.

„Poezijos knyga „Kelionių nuojauta“ – tai tarsi meilės novelė, sustabdytos ilgesio akimirkos žodžių fotografijose“, – sako Jolanta Ona Vitkutė, žurnalistė ir menininkė, gyvenimą dalijanti tarp dviejų šalių – Lietuvos ir Meksikos. „Kai gyveni toli nuo gimtinės, atrodo, jog ieškai namų kiekviename kavos puodelyje, kiekviename rankos prisilietime, skaičiuoji dienas, likusias iki skrydžio į Lietuvą. Kol namų ilgesys susikuria gūžtą giliai širdyje ir ima keliauti kartu su tavim po visą pasaulį.“

Pasak poetės, vertėjos ir literatūros kritikės Dovilės Kuzminskaitės, dinamiškuose knygos tekstuose lietuviškas jautrumas, lyrizmas dera su meksikietišku juslingumu – gebėjimu ne tik matyti, bet ir jausti, užuosti, prisiliesti, įvaizdinti kasdienybės fragmentus.

Tai ketvirtasis Jolantos Onos Vitkutės eilėraščių rinkinys (pirmas – „Vakaro žuvys“, 2001; antras – „Banalu“, 2004; trečias – „Lašantis ruduo“, 2005).

Kviečiame dalyvauti!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.