Vasario 26 d. 17 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia visus į nuotolinę edukaciją „Aš, augalas ir išlikimas – herbariumo kūrimas“. Užsiėmimą ves VšĮ „Mes žydim“ vadovė Aistė Virketė.

„HORTUS HIEMALIS – „sausasis sodas“, arba herbariumas. Tai smalsumo įkvėpta sąsaja tarp praeities ir dabarties, per konkretų augalą atskleidžianti gamtos kultūrą, klimato transformacijas ir mūsų pasirinkimus. 

Miesto pievelėse ar skveruose, miškuose, pelkėse, upelių pakrantėse surinkti augalai sudžiovinami ir kaip kadaise vienuolynuose išskleidžiami ant popieriaus lapų, tvirtinami, aprašomi, perpiešiami ir saugiai padedami ateities kartoms.

Ruošdamiesi užsiėmimui, savo apylinkėje rastą augalą ar jo dalį (lapą, žiedą) įdėkime tarp senos knygos lapų ir džiovinkime bent dvi dienas; pasiruoškime popieriaus lapą, rašiklį, žirkles, klijų ir tai, kas mums kelia asociacijų su pasirinktu augalu (medžiagos skiautė, iškarpa, mažas amuletas, netoli augalo rastas akmenėlis ar kita miela smulkmena). Visa tai mes panaudosime susitikimo metu. 

„Kurdami herbariumus, aiškinsimės augalo vaistines, magiškas savybes, kurias žinojo žoleles rinkę vienuoliai, o svarbiausia, tyrinėdami augalus geriau pažinsime save ir savo aplinką“, – teigia Aistė.

Kviečiame dalyvauti!

Edukacija vyks ZOOM platformoje. Užsiregistravusiems dalyviams bus atsiųsta prisijungimo nuoroda. Dalyvių skaičius ribotas. REGISTRACIJA SUSTABDYTA, GRUPĖ PILNA.

Edukacija yra dalis tarptautinio projekto „Green Bridges“, kurį biblioteka įgyvendina su partneriais iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Lenkijos, Rumunijos ir Italijos. „Green Brigdes“ komanda, siekdama iš naujo atrasti žmogaus, aplinkos ir gamtos ryšį bei skatindama bendruomeniškumą, kviečia į kūrybines dirbtuves, ekskursijas, kitas draugišką ir artimą gamtos ir žmogaus ryšį puoselėjančias veiklas.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.