Vasario 18 d., ketvirtadienį, 18 val. kviečiame prisijungti prie bibliotekos Facebook paskyros seminarui „Paslaptingos sapnų kalbos atskleidimas. Filosofinė ir psichologinė perspektyvos“ su Rita Juškiene.

Rita Juškienė – praktinės filosofijos magistrė, gretutinių psichologijos studijų absolventė VDU, saviugdos bei emocinės pagalbos konsultantė, lektorė, psichoanalitinės (jungiškosios) krypties pasąmonės tyrinėtoja. Darbai, susiję su sapnų fenomeno tyrinėjimais: daugiau nei 20 metų sapnų analizės praktika, magistro darbas „Sapno ir tikrovės samprata klasikinėse Rytų ir Vakarų teorijose“, psichologijos studijų tiriamieji darbai asmenybės psichologijos atvejų analizės bei lyčių psichologijos kursinis darbas „Vyrų ir moterų sapnavimo ypatumai“, puslapio „Psichologija ir sapnų analizė“ publikacijos, 2020 metais paruoštas šešių paskaitų-seminarų ciklas.

Paskaitoje trumpai apžvelgsime keletą įdomesnių istorinių šaltinių apie sapnų suvokimo ir jų aiškinimo ypatumus. Atskleidus garsių mąstytojų, tokių kaip: Artemidoro, Aristotelio, Platono ir Šankaros požiūrį į sapnus, pereisime prie psichoanalitinio jų interpretavimo ištakų – S. Freudo ir C. G. Jungo teorijų.

Aptarsime įvairias sapnų fenomeno interpretavimo galimybes žvelgiant iš simbolinės, maginės-mitinės, religinės, filosofinės bei psichologinės perspektyvos.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.