Atsiprašome, renginys atšauktas. Sekite naujienas, apie naują renginį ir datą paskelbsime netrukus.

Lapkričio 10 d. 18 val. bibliotekos YouTube kanale kviečiame stebėti tiesioginę paskaitos „Mados industrija: vartojimo pasekmės ir sprendimai“ transliaciją.

Mados industrija yra viena labiausiai aplinką teršiančių pramonės šakų. Kinai liūdnai juokauja, kad spalvų tendencijas sužino pirmieji iš savo upių spalvų. Gaminant, minkštinant, dažant ir kitaip apdorojant tekstilės gaminius naudojama daugiau nei 3,5 tūkst. skirtingų chemikalų, kurie, patekę į aplinką, sukelia rimtų sveikatos ir net genetinių problemų apylinkių gyventojams.

Tyrimai rodo, kad lietuviai per metus nusiperka vidutiniškai 10 kilogramų drabužių ir kitos tekstilės. Didelė dalis jos tampa neperdirbamomis atliekomis.

Apie mados industrijos poveikį aplinkai, apie tai kaip atsakingai pirkti, suteikti naują gyvenimą naudotai tekstilei bei kaip tvarkyti perpildytas spintas kalbės aplinkosaugininkė, žiedinio dalinimosi platformos „TexTale“ įkūrėja Viktorija Nausėdė.

Paskaita – Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekto „Drabužių istorijos“ dalis. Projekto metu kviečiame sužinoti daugiau apie istorinę madą įvairių paskaitų, susitikimų bei edukacijų metu. Daugiau apie projektą >>>

Projektą remia – Lietuvos kultūros taryba.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.