Rugsėjo 28 d. 18 val. (IV a. fojė, Radastų g. 2) kviečiame į paskaitą apie tarpukario Kauno ponių ir ponų aprangos bei laisvalaikio subtilybes.

Iki tapdamas sostine, Kaunas metų metus priminė provinciją: vyravo medinė architektūra, pačiame miesto centre buvo galima sutikti laikomų kiaulių ar karvių, nebuvo kanalizacijos, ką jau kalbėti apie šaligatvius. Kaunui tapus svarbiausiu Lietuvos miestu, jis pamažu keitėsi ir darėsi panašus į mažą, bet vakarietišką sostinę. Šis pokytis matomas tarpukario kauniečių aprangoje: iš užsienio atvyko drabužių mados, etiketo taisyklės, elgesio normos, populiarėjo elito vakarėliai.

1939 m. Kaune jau veikė 60 restoranų, 30 alaus barų, keliolika kavinių, o miestas pramintas mažuoju Paryžiumi. Čia galėjai sutikti daugybę išsipuošusių damų ir elegantiškų ponų, žavėjo modernizmo architektūra. Be pagrindinių tarpukario mados tendencijų, kurių lietuvaitės laikėsi uoliau nei pačios prancūzės, vyrų madoje įsitvirtino uniformos, kurios visuomenei patiko ir itin tiko tuometiniam A. Smetonos režimui.

Paskaitos lektorė – kostiumo istorijos ekspertė, dizainerė Lija Janauskienė.

Paskaita – Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekto „Drabužių istorijos“ dalis. Projekto metu kviečiame sužinoti daugiau apie istorinę madą įvairių paskaitų, susitikimų bei edukacijų metu. Daugiau apie projektą >>>

----
Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
 
Atsižvelgiant į Vyriausybės priimtus sprendimus, bibliotekos renginių metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones bei laikytis 1 metro atstumo. Kaukės gali nedėvėti asmuo su negalia, jei kaukė trukdo jam kvėpuoti.

 

Projektą dalinai finansuoja:

LTK Logotipas2


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.