Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vyksta projekto „Akimirkų istorijos“ renginiai. Senjorams skirto projekto pirmoji dalis – edukacinės paskaitos apie fotografiją ir Žaliakalnio mikrorajoną bei ekskursijos Žaliakalnyje.

Rugsėjo 28 d. 11 val. (pradžia prie Žaliakalnio funikulieriaus V. Putvinskio g. 22) vyks doc. dr. Rasos Račiūnaitės-Paužuolienės paskaita-ekskursija ,,Pasivaikčiojimas po tarpukario Žaliakalnį“.

„Paskaitoje bus aptartos kultūrinės tradicijos tarpukario miesto kultūroje, pristatyti miestietiškos savimonės reiškiniai tarpukario Kaune, Žaliakalnio gyventojų gyvensena ir savivoka, formavusi jų kultūrinę saviraišką bei vertybes. Objektu pasirinkus Žaliakalnio mikrorajoną ir jo gyventojus, paskaitoje siekiama pristatyti Kauno gyventojų kultūrinės savivokos reikšmes ir jų pokyčius, vykusius tarpukariu,“ – taip paskaitą-ekskursiją pristato doc. dr. Rasa Račiūnaitė-Paužuolienė.

Klausytojai bus supažindinti su svarbiausiomis Žaliakalnio vietomis, kurios atspindi tarpukario kauniečio tapatybę. Ekskursijos dalyviai aplankys Žaliakalnio funikulierių, Kristaus Prisikėlimo bažnyčią, P. Vileišio aikštę, Vytauto kalną, ramias Žaliakalnio gatveles, atspindinčias savitą tarpukario Kauno architektūrą, Kauko, Aušros ir Vytauto laiptus, Ąžuolyną, Dariaus ir Girėno paminklą, tarpukariu statytą senąją Kauno sporto halę.

Rasa Račiūnaitė-Paužuolienė yra Vytauto Didžiojo universiteto Kultūrų studijų katedros docentė ir mokslo darbuotoja, tyrinėjanti miesto kultūrą bei dėstanti miesto antropologijos kursus. Mokslininkė yra paskelbusi dvi monografijas, per 80 straipsnių šeimos ir lyčių, miesto antropologijos, lietuvių tapatybės tyrimų tematika. R. Račiūnaitė-Paužuolienė atlieka tyrimus Lietuvoje ir užsienyje miesto bei jų gyventojų tapatybės klausimais. Kaunas yra tyrinėtojos gimtasis miestas, o Žaliakalnis – vieta, kurioje prabėgo jos vaikystė ir jaunystė. Tarpukario Kauno tematika tyrinėtoja susidomėjo dar 1998-aisiais. Nuo tada ji organizuoja etnografines ekspedicijas Kaune ir tyrinėja tarpukario Kauną kartu su savo studentais.

Kitos projekto paskaitos:
10 01 d. 11 val. (Radastų g. 2, 322 a.) edukacinė paskaita apie fotografiją su fotografu Jonu Danielevičiumi. Šio renginio metu senjorai susipažins su fotografiniu procesu – cianotipija bei dalyvaus dirbtuvėse, kurių metu patys išbandys šį procesą.

Renginių metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Atsižvelgiant į Vyriausybės priimtus sprendimus, bibliotekos renginių metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones bei laikytis 1 metro atstumo. Kaukės gali nedėvėti asmuo su negalia, jei kaukė trukdo jam kvėpuoti.

Projektą „Akimirkų istorijos“ dalinai finansuoja:

logo 


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.