Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje prasideda projekto „Akimirkų istorijos“ veiklos. Senjorams skirto projekto pirmoji dalis – edukacinės paskaitos apie fotografiją ir Žaliakalnio mikrorajoną bei ekskursijos Žaliakalnyje, kurių metu bus fotografuojama momentiniais fotoaparatais. Projekto pabaigoje nuotraukos bus eksponuojamos parodoje.

Rugsėjo 14, 15, 16 d. 11 val. (pradžia prie įėjimo į biblioteką, Radastų g. 2) vyks pirmasis maršrutas – „Mūrinis Žaliakalnis: palei Vytauto parką ir aplink Radijo kalną“ su „Gražinkime Kauną“ gidų komanda.

Vytauto parko rajonas Pirmosios Respublikos metais pirmas pradėjo statytis ir plėstis, todėl čia itin gausu išraiškingų modernizmo architektūros pavyzdžių. Pasivaikščiojimo metu tyrinėsime kvartalą palei Vytauto parką... ten, kur gatvės pavadintos itin muzikaliai, pavyzdžiui, Baritonų, Dainos, Tenorų vardais. Sužinosime, ką čia suprojektavo Peras, Funkas, Kudokas, Zimanas, Kopylovas, Trakmanas, Gordevičius, Sienkevičius – visa puokštė Kauno "modernistų", apie kuriuos girdime ir kurių darbus matome ne kasdien. Radijo kalnas – legendinis Žaliakalnio vilų rajonas, ir Lietuvos Radijo gimtinė. Sužinosite apie šių vietų senbūvį architektą. Edmundą Fryką, išvysite autentišką P. Klimo vilą, kurioje gyveno ir mirė Vaižgantas. Sužinosite, kur veikė Japonijos ir Švedijos konsulatai, kur buvo filmuojamas „Raudonmedžio rojus“.

Rugsėjo 21, 22, 23 d. 11 val. (pradžia prie įėjimo į biblioteką, Radastų g. 2) vyks antrasis maršrutas – „Medinis Žaliakalnis: aplink Kauko laiptus ir Minties rato rajono medinukai“ su „Gražinkime Kauną“ gidų komanda. Pasivaikščiojimo metu tyrinėsime kvartalą aplink Kauko laiptus ir išskirtinius namus Minties rato gatvės rajone.

Tas pats maršrutas bus vykdomas 3 dienas. Vienas dalyvis registruojasi į abu maršrutus, vieną grupę – 14, 15 arba 16 d. ir 21, 22 arba 23 d.

Ekskursijų dalyvių skaičius ribotas, tad būtina registracija el. paštu [email protected] arba tel. (8 37) 32 44 17


Projektą dalinai finansuoja:
LTK Logotipas2


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.