Lietuvos laikinoji sostinė Kaunas garsėjo įvairiapuse kultūros erdve. Dėl savo ypatingos auros: knygynų, viešbučių, restoranų, kino teatrų, nuo Vakarų Europos neatsiliekančių madų, kosmetikos, parfumerijos, konditerijos pramonės ir daugelio kitų dalykų, be kurių negalima įsivaizduoti modernios valstybės sostinės – miestas buvo vadinamas „mažuoju Paryžiumi“. Apie šį „aukso amžių“ ir pasakoja penkių dalių kilnojamoji paroda „Laikinosios sostinės kultūros erdvė: skonis, kvapas, vaizdas, knyga“.

„Saldžioji pagunda“ kviečia pasinerti į konditerijos pasaulį su spalvingomis saldainių ir šokoladų etiketėmis, pakuotėmis, reklaminiais plakatais bei gundančiais saldžiosios produkcijos pavadinimais.

„Laikinosios sostinės restoranai“ apžvelgia intriguojančią Kauno restoranų kultūros temą. Miesto vizitine kortele tapusiuose restoranuose ir kavinėse valgė bei linksminosi nemažai Laikinosios sostinės gyventojų – nuo solidžių verslininkų iki ekscentriškų bohemos atstovų...

„Laikinosios sostinės kvapų pasaulyje“ pristato du stambiausius Lietuvos kosmetikos ir parfumerijos gamintojus („Florance“ ir „Kosmos“) ir kelias mažesnes įmones. Jų produkcija savo kokybe ir išvaizda prilygo geriausiems vakarietiškiems gaminiams.

„Laikinosios sostinės siuvėjai ir mada“ supažindina su Laikinosios sostinės madų tendencijomis ir garsiausiais jų kūrėjais. Kaune veikė ne tik daugybė siuvyklų, skrybėlių salonų ir dirbtuvių, bet ir kelios siuvėjų mokyklos, išsiskyrusios savitais drabužių sukirpimo metodais.

„Knygų leidybos ir prekybos kultūra Laikinosios sostinės knygynuose“ pateikia informaciją apie knygynų dislokaciją, savininkus, supažindina su įdomiausiomis jų išleistomis knygomis bei šių knygynų reklama. Pristatomi keli žymesni knygas leidę knygynai, o su likusiais supažindina virtuali paroda knyga.kvb.lt.

Taigi kviečiame pasinerti į Laikinosios sostinės skonių, kvapų, vaizdų ir knygų pasaulį!

Ekspoziciją sudaro 20 stendų (po keturis stendus kiekvienai temai), jų dydis 70x200 cm.  Taip pat yra ir reklaminis stendas 85x200 cm. Galimas eksponavimas visos parodos arba jos dalių.

Dėl parodos eksponavimo kreiptis į Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centro Skaitmeninimo, aktualinimo ir išsaugojimo grupę, tel. (8-37)  32 43 76, el. p. [email protected]


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.