Rugsėjo 23 d. – spalio 14 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, II a. fojė) bus eksponuojama menininko Timotiejaus Norvilo, geriau žinomo pseudonimu Morfai, darbų paroda „Inkilai tarpukario modernizmo architektūros stiliumi“.

Kauno tarpukario palikimas – daugiau kaip 6000 modernizmo dvasia sukurtų pastatų, išlikusių iki mūsų dienų. Už modernizmo architektūrą ir kultūrą 2015 metais Kaunui suteiktas Europos paveldo ženklas.  Parodoje eksponuojamų darbų autorius menininkas Morfai kuria mūsų emocinį ryšį su šiuo paveldu, žvelgdamas į jį kitoniškai. Tai dešimt medinių miniatiūrų-improvizacijų, kurias įkvėpė Kauno prieškarinė modernistinė architektūra.

Visi inkilai yra tikri, perėjimui skirti paukščių nameliai, pagaminti pagal ornitologų rekomendacijas. Praėjusį pavasarį dešimt tokių inkilų jau buvo įkelti į medžius Kaune ir sulaukė naujakurių. Parodos inkilai pavasarį taip pat iškeliaus į medžius, kad sugrįžę paukščiai rastų jiems parengtus namus. Ne bet kokius: Kauno modernizmo stiliaus!

Morfai yra žinomas kaip „Sėjiko“ Karo muziejaus sodelyje,  ilgiausio lietuviško žodžio ant „Britanika“ viešbučio, freskos „Dovydas“ ir kitų gatvės meno kūrinių autorius.

Inkilus pagal Morfai autorinius brėžinius sumeistravo Lukas Pelegrimas. Idėjos įgyvendinimą parėmė Kauno miesto savivaldybės programa „Kauno akcentai“.

Maloniai kviečiame aplankyti parodą!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.