Kasiulis Vytautas

Iki rugpjūčio 30 d. Meno leidinių skaitykloje (Radastų g. 2, 406 kamb.) veiks leidinių paroda „Lietuvių išeivijos dailė. Gimtinės ženklai pasaulyje“. Joje eksponuojamos knygos – tai kelrodis į po pasaulį išsibarsčiusių lietuvių dailininkų kūrybinį palikimą, kuriame persipynė tautinis stilius ir kosmopolitizmo apraiškos.

Baigiantis Antrajam pasauliniam karui, į Vakarus pasitraukė nemažai Lietuvos menininkų. Dauguma jų net gyvendami svetur išlaikė nenutrūkstamą ryšį su Lietuva, savo kūryba nutiesė dvasinį tiltą į prarastąją tėvynę.

Lietuviškosios meno mokyklos įtaka, gimtinės ženklai ir spalvos, atminty amžiams įsirėžę lietuviški kraštovaizdžiai ir čia pažinti žmonės, patirtos istorijos – visa tai apsigyveno išeivijos dailininkų kūriniuose, kartais kaip simbolinės detalės, išplaukusios iš pasąmonės, kartais kaip nuosekliai naudojami atsikartojantys įvaizdžiai.

Šiandien išeivijos dailė – neatsiejama Lietuvos dailės istorijos dalis, praplečianti, papildanti ir suteikianti naujų atspalvių net gerai pažįstamiems lietuviškojo meno stiliams.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.