Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, II a. ir IV a. fojė) nuo gegužės 20 d. iki birželio 25 d. bus eksponuojama dizaino darbų paroda „Stilizuoti kiniški rašmenys“. Darbų autoriai – kinų menininkai profesionalai.

Parodoje išvysite stilizuotus dizaino darbus, kuriuose menininkai įvairiai interpretavo kiniškus rašmenis, vizualiai pateikdami juose užkoduotas reikšmes. Darbuose vaizduojama ne tik tiesioginė rašmenų reikšmė, bet perteikta ir turtinga kinų kultūra.

„Kiniški rašmenys yra tarsi gyvos kinų kultūros fosilijos ir Kinijos civilizacijos šaknys bei dvasia.“ – teigia viena iš parodos organizatorių, Vytauto Didžiojo universiteto kinų kalbos dėstytoja Ma Haiyan.

Kinų rašto ženklai yra ideogramos, tai reiškia, jog kiekvienas ženklas reiškia tam tikrą savoką. Yra daugybė skirtingų ženklų, kurių senovėje buvo priskaičiuojama iki 10 tūkstančių, tačiau šiuo metu jų skaičius susistemintas ir apribotas iki 2 tūkstančių.

Kiniški rašmenys, taip pat žinomi kaip hànzì (liet. handzi; 汉字, tradicinis variantas 漢字), reiškia „Han (kinų) tautos rašmenys“, arba „Han dinastijos rašmenys“. Tai viena iš anksčiausių rašytinės kalbos formų visame pasaulyje, pradėta naudoti daugiau nei prieš 5 tūkstančius metų ir yra naudojam iki šiol.

Maloniai kviečiame aplankyti parodą!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.