Karo pabėgėlės ukrainietės Liudmilos Ščerbak fotografijos paroda

2023 m. birželio 20–liepos 10 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (K. Donelaičio g. 8, Renginių salė) veiks karo pabėgėlės iš Charkivo Liudmilos Ščerbak fotografijų paroda.

Liudmilos Ščerbak, kaip ir visų namų netekusių žmonių, istorija – skaudi... Atvykusi į Lietuvą ir įsidarbinusi spaustuvėje, stebėjo techninį spausdinimo procesą. Darbas pamaininis. Ypač sunku naktinę pamainą neužmigti atviromis akimis. Ištvėrė stebėdama varvančius dažus, kokius netikėtus fantastinius ornamentus jie sukuria. Parodos autorė ėmė eksperimentuoti su spalvomis: įlašindavo acetono, kad jos dar labiau atsiskleistų ir išryškėtų. Spalvingas ir gražiai išsidėsčiusias kompozicijas Liudmila pradėjo fotografuoti. Kai moteris pasidalijo savo pomėgiu su kitais, gimė idėja surengti nedidelę parodą. Liudmilos darbai jau buvo eksponuoti Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje.

Ši paroda – galimybė karo gniuždomiems žmonėms atrasti save svetur, kalbėti apie tautiečių problemas per vieno asmens istoriją. Mums tai dar viena proga pastebėti šalia mūsų tyliai gyvenančius pabėgėlius, susitaikiusius su realybe ir ieškančius grožio ten, kur, atrodo, jo nėra.

Kviečiame apžiūrėti parodą, pamatyti Dangų ir Žemę, Skausmą ir Džiaugsmą, ir dar kažką, kas skirta tik Tau!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.