Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) iki spalio 17 d. veikia jaunosios kartos menininkės Gabrielės Aleksės tapybos darbų paroda „Perspektyva tai taškas horizonte“.

Gabrielės Aleksės tapybos darbai  iš pirmo žvilgsnio atsiveria kaip atviri ir aiškūs paveikslai, kuriuose vyrauja linijinė perspektyva ir statiška kompozicija. Tačiau autorė tarsi įvilioja žiūrovą į savo vaizdinių pasaulį, kur sustingusios belaikės erdvės stoja akistaton su begalybe, savotiška nuoroda į vidinį žmogaus pasaulį. Jau pats ciklo pavadinimas „Perspektyva tai taškas horizonte" nusako žmogaus siekį žvelgti toliau už šio pasaulio ribų. Autorė, pristatydama parodos koncepciją, teigia: „Šią darbų seriją pradėjau tapyti pasibaigus karantinui. Pajaučiau, kaip izoliuojantis nuo kitų tenka susitikti pačiai su savimi. Vieniems žmonėms tokia atskirtis nuo sociumo gali reikšti nepakeliamą vienatvę, o kitiems atvirkščiai – atsigręžimą į save ir panirimą į vidinę ramybę. Esu buvusi 10-ies dienų  tylėjimo ir meditacijos stovykloje, ten pajutau gilią ramybę, kuri tęsiasi į begalinį horizontą, tokį neišmatuojamą kaip visata. Supratau, kad nesusitikęs su savimi manai, jog pasaulį matai pro langą, o iš tiesų pasaulis – paveikslas ant žmogaus sąmonės būsto sienos. Pabandžiau šiuos vidinės kelionės pojūčius perkelti į tapybos darbus“.

Gabrielė Aleksė 2015-aisiais baigė Vilniaus dailės akademiją, jai buvo suteiktas tapybos magistro laipsnis. Menininkė dalyvavo grupinėse parodose Vokietijoje, Lenkijoje, Kroatijoje. Daugiau apie autorę www.gabrielealekse.lt


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.