Artėjant pirmojo žemaičių veislės arklių žirgyno įkūrimo 100-mečiui, Lietuvos Respublikos Seimas 2023-iuosius metus paskelbė Žirgo metais. Žirgas ne tik užėmė svarbią vietą lietuvių pasaulėjautoje, tačiau dėl savo nuostabių savybių žirgai buvo įkvėpimo šaltinis ir daugeliui menininkų. Žirgo tematiką rasime ir talentingos dailininkės Gražinos Didelytės (1938–2007) grafikos darbuose.

Paroda „Misteris Lietuvos teatro šimtmetis“ – logiškas prieš metus parengtos virtualios parodos „Mis Lietuvos teatro šimtmetis“ tęsinys. Visos nuostabios aktorės, kurios nuo pirmųjų spektaklių dovanojo žiūrovams savo talentą, meilę ir energiją, turėjo ir savęs vertus partnerius, nusipelniusios šios karūnos.

Kviečiame virtualiai apžiūrėti grafikės Gražinos Didelytės kūrinių parodą „Brangiausios vietos“ iš ciklo „Dainavos klodai“.

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje eksponuojamos dvi parodos: „Sąskambiai: žodis ir linija" ir „Gražinos Didelytės ekslibrisai: asmenybių tapatybės ženklai“.

Minint rašytojos I. Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines, 2022-ieji paskelbti jos metais. Šia proga Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (K. Donelaičio g. 8, III a. Renginių erdvė) surengta I. Simonaitytės leidinių paroda. Maloniai kviečiame apžiūrėti.

Spalio 24–31 dienomis Lietuvoje vyksta tradicinė, jau 11-oji, Pasaulinė medijų ir informacinio raštingumo (MIR) savaitė. Šios savaitės proga siūlome naudingas knygas, kuriomis galime kurti laimingą visuomenę per informacijos elgsenos pažinimą.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.