Ar savo mieste jau išsirinkote mylimiausią knygyną, kuriame dirba knygininkas ar knygininkė, perpratę jūsų skaitymo kodą? O gal bibliotekos darbuotojai jus pažįsta geriau, nei jūs pažįstate save?

Į šiuos klausimus jums padės atsakyti Carsteno Henno sukurtas personažas, knygų dalintojas, Karlas Kolhofa. Jis gali pakeisti išankstines nuostatas žmonių, kurie mieliau renkasi filmą, o ne knygą, o gal tų, kurie leidžia laiką prilipę prie išmaniųjų ekranų. Jis intuityviai jaučia, koks skaitytojas užeina į knygyną. Jis žino, kuri skaitytoja nemėgsta knygų žaliais viršeliais, o kas skaito tik vieno žanro literatūrą.

Visi knygyno lankytojai Karlo draugai, jis mieliau renkasi pokalbį apie knygas, o ne triukšmingo ir chaotiško pasaulio naujienas. Jis pats kiekvienam atneša užsakytą knygą. Galima jį sutikti vaikštantį senamiesčio gatvėmis su pilna kuprine knygų, ir kiekviena knyga supakuota tarsi dovana.

Mieste žmonės jį žino ne kaip knygų pardavėją ar konsultantą, bet kaip knygų dalintoją. Su knygomis Karlas atneša ir literatūrinius patarimus. Deja, skubantis pasaulis ir internetinė prekyba temdo Karlo džiaugsmą. Netikėtai praradęs darbą, jis tarsi praranda ir dalį savęs, bet pažintis su devynmete mergaite suteikia Karlui drąsos tęsti savo knygų dalintojo misiją – skatinti skaitymą, bet ne didinant pardavimus, o puoselėjant draugystę. Juk tikrojo skaitymo esmė – leisti laiką su draugais ir artimaisiais, kalbantis apie jūsų mėgstamas knygas.

Knygų skaitymas nėra vienišiaus veikla, tai socialinė, žmones burianti veikla. Linkiu ir jums rasti tokius knygų dalintojus kaip Karlas.

Knygą galite užsisakyti čia. Ją pristatysime į artimiausią knygomatą, tačiau jeigu norite gyvo pokalbio, visada laukiame bibliotekoje.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.