Savaitės knyga Daniela Raimondi „Pirmasis rudens rūkas“

Vienos italų šeimos saga G. G Marquezo ir I. Allende gerbėjams.

„Buvo lapkritis, pliaupė jau ištisas savaites. Laukai buvo apsemti per sprindį, taigi takai, gatvės, kiemai ir net aikštės buvo dingę.“

Visos kortos atsiverčia šioje vienos italų šeimos istorijoje.

Būrimas iš kortų ir gyvenimo. Dėl sėkmės ir laimės ant namų slenksčio paliekamas pienas gyvatei. Praradimas. Aistringos meilės. Moksliniai atradimai. Istoriniai Italijos įvykiai. Kelių kartų prakeiksmas.

Įsivaizduokite pasaulį, kuriame kiekviena grįsta gatvė pasakoja istoriją, kur vėjai šnabžda praėjusių kartų paslaptis, o namų sienos slepia laiko išbandymus atlaikiusią šeimos paslaptį. Įtraukiančiame Danielos Raimondi romane „Pirmasis rudens rūkas“ atrakinamos žavingo Italijos kaimelio Stelatos durys. Skaitytojas pasineria į meilės, intrigų ir nelaimių verpetais apipintą pasakojimą. Pasiruoškite leistis į vienos italų šeimos kelionę, panardinsiančią jus į paslėptų lobių ir neišsakytų jausmų pasaulį, ir su kiekvienu atverstu puslapiu pirmasis rudens rūkas pamažu išsisklaidys.

Įsivaizduokite laikus, kai atvykėlės romų tautybės moters ir vietinio italo santuoka buvo laikoma pavojinga. Nuo šios santuokos bei ją lydinčio prakeiksmo ir prasidėjo Kazadijų giminės istorija. XIX a. pradžioje Po pakrantėje įsikūrusiame Stelatos kaimelyje susitiko mėlynakis šviesiaplaukis svajotojas Džakomas Kazadijus ir tamsiaakė romė Violka Toska. Skirtingų pasaulių susitikimas ir audringos nakties pranašystė, kurią kortomis išbūrė Violka, virto du šimtmečius Kazadijų šeimą lydėjusiu prakeiksmu. Jei G. G. Marquezo magiškojo realizmo šedevre aprašyta vienos kolumbiečių giminės 100 metų vienatvė, tai Danielos Raimondi sagoje susipina du itališkos melancholijos, didelių, kartais pražūtingų aistrų ir svajonių šimtmečiai. Tai romanas apie bandymą išsivaduoti iš likimo pančių, nepasiduoti pavojingiems gyvenimo upės verpetams.

Vasara baigiasi rudenį, o ruduo atkeliauja su stebuklingu kvapu, keliančiu nostalgiją ir užburiančiu. Ore tvyro gaivus oras su žemės, nukritusių lapų ir blėstančios vasaros šilumos užuominomis. Trumpėjant dienoms, pliaupiant lietui ir tirštėjant rudeniniam rūkui, šis kvapas tampa ryškesnis, kelia pokyčių ir laukimo jausmą. Atsivertę Danielos Raimondi knygą pajusite tą rudeniškos „praktinės magijos“ dvelksmą.

Daniela Raimondi (g. 1956 m.) – populiarėjanti italų rašytoja. Jos įtaigiuose pasakojimuose gvildenamos meilės, šeimos ir paslapties temos. Žavių Italijos kraštovaizdžių fone kunkuliuoja sudėtingos veikėjų emocijos, įkvepiančios skaitytojus nepasiduoti regis jau nulemtam likimui.

Knygą galite užsisakyti čia.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.