Jei galėtume keliauti laiku, ką norėtume pakeist, su kuo susitikti – galbūt paskutinį sykį?

T. Kawaguchi knygoje „Kol dar neatšalo kava“ pasakojama apie siaurame Tokijo skersgatvyje daugiau kaip šimtmetį gyvuojančią kavinę „Funiculi funicula“, kurioje ruošiama ypatinga kava, suteikianti galimybę keliauti laiku. Tiesa, kelionė laiku nėra paprasta, nes egzistuoja daugybė taisyklių, kurios lyg ir turėtų atgrasyti nuo grįžimo, pas prarastą mylimąjį, artimąjį. Viena tų taisyklių: kad ir kaip stengtumeisi, kad ir ką darytum praeityje, dabarties niekaip nepakeisi.

Pasakojamos keturios skirtingos istorijos, tačiau kiekvienoje iš jų vienintelis vienijantis bruožas yra tas, kad visi veikėjai renkasi nedidelėje, paslaptingoje kavinukėje. Kavinukė dėl savo išskirtinumo – gebėjimo nukelti laiku turėtų būti labai populiari tarp žmonių, deja, taip nėra ir tai stebina daugumą panorusių keliauti. Gal taip yra dėl daugybės varžančių taisyklių? Iš pažiūros smagi ir įdomi idėja keliauti laiku atrodo visai nieko pramoga smalsiems žmonėms, tačiau už viso to slypi kai kas daugiau. „Dabartis nepasikeitė, bet tie du žmonės taip. Tiek Kohtake, tiek Hirai grįžo į dabartį su pasikeitusia širdimi“. 

Knygoje daug dėmesio skiriama tarpusavio bendravimui, tai širdį šildantis, ilgesingas ir nuostabiai slėpiningas pasakojimas. Ryškūs, spalvingi veikėjų dialogai, nagrinėjamos opios santykių temos. Galbūt mažiau nuožmaus veiksmo, tačiau žmogaus vidinis pasaulis ir kalbėjimas tarp eilučių juk ne ką mažiau svarbu. „Knygoje svarbiausios ne pačios kelionės laiku, o jų atnešta nauda. Susitaikymas, supratimas, požiūrio į neišvengiamus dalykus pakeitimas. Knyga tokia paprasta, bet paliekanti labai gerą jausmą“ – skaitymo įspūdžiais dalinasi skaitytoja. 

1971 m. Osakoje gimęs T. Kawaguchi ilgus metus rašė pjeses, kurias pats ir režisuodavo su teatro trupe „Sonic Snail“. Jo debiutinis prozos kūrinys „Kol dar neatšalo kava“, vėliau virtęs romanų serija, atsirado iš anksčiau parašytos pjesės. Knyga netrukus išpopuliarėjo. Vien Japonijoje parduota per milijoną romano egzempliorių ir pagal ją pastatytas filmas.

Įdomaus ir jaukaus skaitymo!

Knygą galite užsisakyti čia

 https://ibiblioteka.lt/metis/publication/LIBIS000000285476?q=99mlgg3hd


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.