#SavaitėsKnyga Trevor Noah „Gimęs neteisėtai“

„Mes sakome žmonėms siekti savo svajonių, bet jūs galite tik svajoti apie tai, ką galite įsivaizduoti, ir priklausomai nuo to, iš kur esate, jūsų vaizduotė gali būti gana ribota.“

Trevor Noah (1984) – Pietų Afrikos komikas, rašytojas, prodiuseris, politikos apžvalgininkas, aktorius ir televizijos laidų vedėjas. Noah yra laimėjęs daugybę įvairių apdovanojimų, tarp jų Primetime Emmy Award už meninius ir techninius nuopelnus Amerikos televizijos pramonei. „The Hollywood Reporter“ 2017 ir 2018 metais įtraukė jį į „35 žymiausių žmonių Niujorko žiniasklaidoje“ sąrašą, o žurnalas „Time“ 2018 m. – į įtakingiausių pasaulio žmonių šimtuką.

Humoru ir taikliomis įžvalgomis pasižymintys Trevor Noah memuarai skatina į pačias tamsiausias situacijas pažvelgti kitu kampu, atviresnėmis akimis. Trevoras gimė Pietų Afrikos Respublikoje ir nuo pat gimimo buvo nepripažintas, mat jo mama – tamsiaodė, o tėvas – baltasis. Tuo metu skirtingų rasių tėvų santykiai buvo laikomi neteisėtais, už tokią sąjungą bausdavo penkerių metų kalėjimu. Jie buvo dekriminalizuoti praėjus metams po jo gimimo, kai buvo atšauktas mišrių vedybų draudimas.

Neįtikėtinas Trevoro Noah gyvenimo kelias rutuliojasi kaip pasakojimas apie išdykėlį berniuką, išaugusį motyvuotu jaunuoliu, pasistengusį atsidurti pasaulyje, kuriame jam nebuvo vietos. Noah pasakoja kaip augo atšiaurioje aplinkoje, apie motinos vaidmenį jo gyvenime. Noah ją apibūdina kaip užsispyrusią, bebaimę ir nepaprastą mokytoją, taip pat labai religingą moterį. Net kai gatvėse vykdavo riaušės, Noah mama pasirūpino, kad jie eitų į bažnyčią.

Knygoje pateiktos istorijos yra linksmos, dramatiškos ir neabejotinai paveikios, nes per šios šeimos prizmę atskleidžiamas šiurpus gyvenimas Pietų Afrikoje apartheido sąlygomis. Per savo asmeninę atstūmimo istoriją, jis pasakoja apie Afrikos tragediją – Apartheidą, žmonių siauraprotiškumą ir nenorą pasaulio matyti plačiau. Nors knyga atvira, skaudi ir neišvengiamai sujaudinanti, ji taip pat savyje turi ir daug optimizmo bei tikėjimo, jog rytojus bus geresnis. Vienas skaitytojas pasakoja: „Tai nepaprasto skaidrumo istorija, profesionalios komedijos kupinas pasakojimas, iš tiesų plečiantis mūsų dažnai sustabarėjusius horizontus! Nuostabi knyga!“

Įdomaus ir įžvalgaus skaitymo!

Knygą galite užsisakyti čia


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.