Savaitės knyga Bethan Roberts „Mano policininkas“

Bethan Roberts „Mano policininkas“ yra širdį verianti istorija apie meilės trikampį tarp trijų žmonių. Tomas, Patrikas ir Marijon susitinka penktajame dešimtmetyje Braitone ir jų gyvenimas susiduria su negrįžtamomis ir siaubingomis pasekmėmis. Šioje knygoje, kurios veiksmas vyksta tiek penktojo dešimtmečio Braitone, tiek (beveik) šiais laikais, nagrinėjama, kas nutinka, kai negali būti atviras ir tiesiog būti savimi.

Pirmą kartą romanas išleistas 2012 m., o išverstas į lietuvių kalbą gana neseniai – 2021 metais. 2022 m. pagal knygą pastatytas filmas tuo pačiu pavadinimu „Mano policininkas“, o pagrindinį vaidmenį atlieko gerai žinomas muzikos atlikėjas Harry Styles.

Šiame įspūdingame 1950 m. Anglijos portrete autorė iš naujo kuria romanisto E. M. Forsterio tikrų santykių istoriją su policininku Bobu Buckinghamu ir jo žmona. „Mano policininkas“ – tai giliai nuoširdi istorija apie aistringą meilę, jos ištvermę ir represinės visuomenės sukeltą skausmą. Skaitytoja dalijasi skaitymo įspūdžiais: „Bethan Roberts turi nenuginčijamą talentą – ji puikiai supranta žmones. Net ir tuos, kurie gyveno gerokai prieš mus ir visai kitomis aplinkybėmis“.

Apie tai, kaip klostėsi ši skausmingų santykių istorija, sužinome iš dviejų šaltinių: Marijon atsiminimų ir Patriko dienoraščio. Jauna naivi mokytoja Marijon pameta galvą dėl gražaus, įspūdingo stoto ir protingo policininko Tomo. „Nes kai ką nors įsimyli pirmą kartą, užtenka tik vardo. Užteko vien pamatyti, kaip mano ranka rašo Tomo vardą." Tačiau netrukus jų ryšius sutrukdo trečias žmogus – kiek vyresnio amžiaus, bet labai išsilavinęs ir įdomus pašnekovas, galerijos darbuotojas Patrikas. Abiejų dėmesio centre – tas pats mylimasis. Abu pasakoja apie prarastus metus, pražudytą meilę ir neišsipildžiusias viltis, apie tai, kad, netgi bręstant palankioms permainoms, Jungtinėje Karalystėje labai daug kas tebebuvo neįmanoma.

Ši knyga – nuostabi meilės ir atleidimo istorija. Kupina gyvenimiškų apmąstymų, pasiaukojimo, atėjusio iš didelių klaidų – retai kada į nedidelės apimties knygą telpa tiek daug milžiniškų temų, tiek meilės ir tiek tragedijų, tačiau be nereikalingų dramų, be patoso.

Įdomaus ir širdį atveriančio skaitymo!

Knygą galite užsisakyti čia.

 


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.