Savaitės knyga Josh Cohen „Beieškant savęs gyvenime ir literatūroje“

„Skaitau daug knygų ir neretai jose randu atsakymus į man rūpimus klausimus. Skaitymas man suteikia galimybę atsitraukti nuo kasdienybės“ – ar apibūdinau tave? Jei taip, knyga „Kaip gyventi. Ką daryti“ kaip tik tau!

Joshas Cohenas yra Londono Goldsmito universiteto šiuolaikinės literatūros teorijos profesorius ir privačiai praktikuojantis psichoanalitikas. Knygoje „Kaip gyventi. Ką daryti“ autorius sutelkia dėmesį į įsimintinų, ryškių literatūros personažų vidinį gyvenimą ir sieja juos su savęs pažinimu per knygas.

Pasak Josho Coheno, knygos – ištikimiausios žmogaus palydovės. Jos lydi mus nuo lopšio iki mirties. Literatūros kūrinius išdėstydamas chronologiškai, jis vertina vaikystės, senatvės iššūkius per įvairių išgalvotų personažų patirtį, kalba apie tai, kad gyvenimą galima pažinti pasitelkus gerą literatūrą. „Gyvenimo pamokos, kurias jis apžvelgia, tampa vis sudėtingesnės, nes pačios problemos tampa vis didesnės ir jis sugrupuoja veikėjus neįprastais, stebinančiais būdais“, – teigia Johnas P. Loonamas.

Joshas Cohenas padeda suprasti, ko apie vaikystę gali išmokyti Lewis Carroll Alisa ir Harper Lee skautas Finčas. Jis aptaria paauglių maišto būtinybę, kurią įkūnija Kazuo Ishiguro „Neleisk man išeiti“, parodo, kuo panašūs ir skiriasi Johanno Wolfgango Goethe‘s Verteris ir Sally Rooney Francis, kaip Jay Gatsby ambicijos sąlygoja jo gyvenimą, o Virginijos Woolf ponia Delovėj įveikia nenumaldomą nusivylimą. Knygoje rasite ne tik save, bet ir gerai žinomų grožinių kūrinių panašumų.

Įtraukiančio ir neįprasto skaitymo!

Knygą galite užsisakyti čia.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.