#SavaitėsKnyga Madeline Miller „Kirkė“

Madeline Miller romanas „Kirkė“ – perkurta mitinė istorija apie dievų ir titanų pasaulį. Jei ieškote emocijų perpildyto, smogiančio, užburiančios kalbos romano, šis – kaip tik Jums. Tai jaudinanti deivės Kirkės istorijos interpretacija, išryškinanti esminį klausimą: ko vertas nemirtingumas, jei negali būti su mylimu žmogumi.

Deivė Kirkė, galingų dievų Helijo ir Perseidės duktė, iš pirmo žvilgsnio panaši į paprastą, melancholišką, visuomenės atstumtą merginą. Kirkė nepaveldėjo jokių galių iš savo tėvų, todėl jaučiasi svetima titanų pasaulyje. Visgi deivė sužiba visai kitomis spalvomis, kai jos gyvenimą sudrebina meilė nemirtingajam. Skaitant aiškėja pagrindinė mintis – pats tauriausias jausmas gali sukrėsti vidinį pasaulį ir net išprovokuoti neregėtus kerus.

Tai feministinė istorija apie save pažįstančią moterį ir viduje glūdinčią laisvę, pasirinkimą būti savimi ir pasipriešinti kitiems, kovą už meilę ir jos galią. Nors Kirkė savo gebėjimais užrūstina Olimpą, deivė nepalūžta ir lieka dvasiškai stipri. Gali atrodyti, kad pasakojimas tik atkartoja žinomą meilės istoriją. Visgi jis ypatingas dėl autorės gebėjimo prikelti mitus ir suteikti jiems naujų spalvų. Jos stilius nepaprastas, todėl lengva patikėti, kad dievai kenčia ir myli kaip žmonės.

Vieno tinklaraščio autorius rašo: „Skaitykite, būtinai skaitykite, kad prisimintumėte, kad atrastumėte iš naujo, kas yra tas tikrasis skaitymo malonumas.“ Knyga žavi ne tik graikų mitų žinovus. Madeline Miller sugeba įtikinti, priverčia atjausti veikėjus. Be abejo, tam pasitarnauja ir jos klasikinis filologinis išsilavinimas. Rašytoja debiutavo 2012 metais su romanu „Achilo giesmė“, pelniusiu „Women’s Prize for Fiction” įvertinimą. Antrasis romanas „Kirkė“, pasiekęs bestselerių viršūnes, 2021 metais buvo adaptuotas.

Jaudinančio ir prasmingo skaitymo!

Knygą galite užsisakyti čia.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.