Savaitės Knyga Asta Olivia Nordenhof „Pilnos kišenės“

Asta Olivia Nordenhof romanas „Pilnos kišenės“ pelnė prestižinę Europos Sąjungos literatūros premiją, buvo nominuotas Šiaurės Tarybos literatūros premijai. Įvertinimai kalba patys už save – tai tikrai ypatingas ir gilus kūrinys literatūros gurmanams.

Knygoje jungiami trys dėmenys – vyras, moteris ir didžiulė 1990 metų kelto, kursuojančio tarp Danijos ir Norvegijos, katastrofa, paremta tikrais įvykiais. Pasakojimas pradedamas nuo atskirų Kurto ir Megės gyvenimų, pamažu artėjant prie skaudžios kelto katastrofos. Kelto „Scandinavian Star“ katastrofa meistriškai susieja du, regis, nieko bendra neturinčius pasaulius ir parodo, kokia trapi pusiausvyra sieja žmones. Tai nenugludinta knyga apie tai kaip blėsta žmonių santykiai ir dingsta meilė, dūžta viltys ir išryškėja nuoskaudos.

Jei pasiilgote sukrečiančios, gerai parašytos ir į atmintį įsirėžiančios knygos, „Pilnos kišenės“ – kaip tik jums.

Kūrinyje minimas tikras įvykis – 1990 m. balandžio 7 d. tarp Danijos ir Norvegijos kursuojančiame kelte „Scandinavian Star“ kilęs gaisras nusinešė 159 gyvybes. Nors po oficialaus tyrimo padaryta išvada, kad laivą padegė piromanas, iki šiol netyla kalbos, jog iš tiesų, norėdama gauti draudimo išmoką, padegimą organizavo keltą valdanti bendrovė.


Knyga „Pinos kišenės“ yra serijos dalis, tačiau puikiai skaitoma kaip atskiras kūrinys.

 
Asta Olivia Nordenhof yra danų poetė ir romanistė. Ji studijavo Danijos kūrybinio rašymo akademijoje, kur dabar dėsto. Nordenhof 2011 m. Išleido savo debiutinį romaną „Et ansigt til Emily“ – kratinį romaną apie dviejų moterų meilę, pelniusį Muncho-Christenseno debiutuojančią premiją.


Knygą galite užsisakyti čia.

 


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.