Paėmiau į rankas knygą kirbant minčiai: negi galima įgyti charizmą? Išties, visuomet buvau įsitikinusi, kad charizma yra įgimta, o ne įgyta pasitelkus bendravimo psichologijos žinias. Džiaugiuosi, kad ši knyga padėjo kai ką suprasti. Apie tai ir pakalbėsiu.

Pirmiausia, mane labai sužavėjo knygos praktiškoji pusė. Prie kiekvienos temos yra užduotis, kurią reikia atlikti. Man labai patiko užduotys nerimui suvaldyti ir įgauti pasitikėjimo. Ar bandėte įsivaizduoti, kokius jus mato mylintis žmogus? Manau, kad tai puiki praktika norintiems save suvokti pozityviau – juk yra toks asmuo ar gyvūnėlis, kuriam jūs esate tobuli. Taip galite išmokti tam tikrų triukų, kurie kurs pozityvesnį santykį su savimi ir aplinkiniais.

Taip pat dažnai susiduriu su nuomone, kad mes turime sužavėti kitus žmones. Paprastai nesusimąstome, kiek daug pastangų dedame to siekdami. Bet autorė, Olivia Fox Cabane, yra kitos nuomonės. Anot jos, mes turime tiesiog nuoširdžiai klausytis kito ir rodyti susidomėjimą juo. Ypač patiko pavyzdys apie moterį ir du jos pašnekovus. Kalbėdama su pirmuoju ji įžvelgė jo puikius protinius gebėjimus, o bendraudama su antruoju suprato, kad ji pati turi puikių protinių gebėjimų. Kaip manote, su kuriuo pašnekovu bendrauti jums patiktų labiau?

Ši knyga man atskleidė, kad charizmos paslaptis glūdi paprasčiausiuose dalykuose, su kuriais susiduriame nuo vaikystės. Štai apie klausymąsi ir jo svarbą sužinome dar mokykloje, o geranoriškumas kitų atžvilgiu, gailestingumas ir linkėjimas ramybės įsišakniję mūsų religijoje. Taigi gerai žinomos tiesos yra užmirštamos dažniausiai...

Jei ir netapsite charizmatiški, perskaitę šią knygą tikrai įgysite naujų įgūdžių ir imsite žvelgti į bendravimą su aplinkiniais paprasčiau. Arba prisiminsite tai, ką jau seniai žinojote, ir pritaikysite praktiškai.

Savanorė Laura


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.