Margaret Atwood romanas „Tarnaitės pasakojimas“ – šokiruojantis moters pasakojimas apie netolimą ateitį, kur moteris yra svarbi tik dėl savo vaisingumo. Tai knyga, verčianti susimąstyti, kritiškai vertinti šių dienų pasaulį. Romanas pirmą kartą pasirodė 1985 metais, bet, kaip britų žiniasklaidos portalas „Guardian“ skelbia, knyga nepraranda aktualumo: „pasaulyje vis dar gaji mizoginija“.

Sauliaus Šaltenio romanas „Geležiniai gyvatės kiaušiniai“, kaip ir rašytojo garsusis kūrinys „Riešutų duona“, yra prozos meistro šedevras. Nors siužeto centre – sausio 13-osios įvykiai, kūrinys nėra vien apie kone svarbiausią naktį Lietuvos istorijai. „Pastebėkite, kad niekur nėra žodžio Lietuva ir niekur nėra minima Sausio 13-oji. Tačiau džiaugiuosi, jog žmonės atpažįsta iš tų tikrų detalių (dialogų, frazių), kurias pats išgyvenau.“ – mintimis dalinasi rašytojas.

Fredriko Backmano romanas „Gyveno kartą Uvė“ šią savaitę skaitytoją nukels į Skandinaviją. Tai pirmasis autoriaus romanas, beveik iš karto tapęs New York Times bestseleriu ir peržengęs 3 milijonų tiražo ribą. Rašytojas kviečia pasinerti į Uvės – iš pirmo žvilgsnio nuobodaus, daugiau nei pusę amžiaus pragyvenusio vyro – istoriją, pilną gyvenimiškų rūpesčių ir rutiną griaunančių pokyčių.

Sandro Veronesi „Tu ir esi kolibris“ – unikalios struktūros, 2020 metų Italijos literatūros premija „Strega“ apdovanota knyga nukelia skaitytoją į Italiją. Tai jautrus, įtraukiantis ir gyvenimiškas pasakojimas apie žmogaus pastangas išgyventi, kai gyvenimas nėra lengvas. „Šią knygą sunku net aptarti. Ją reikia pajausti. Ir tai buvo vienas gražiausių jausmų“ – knygos įspūdžiais dalijasi skaitytojai.

Abdulrazakas Gurnah „Rojus“ – kvietimas patirti žmonių, paliekančių namus, gyvenimą. Dešimt romanų parašęs autorius savo kūrinius skiria išeivijos, tremties temai, atkreipdamas dėmesį į aplinkybes, kai žmonės atsiduria toli nuo namų ir bendruomenės, o kartais ir nuo savęs. 2021 m. autoriui skirta Nobelio literatūros premija už „bekompromisį ir užuojautos kupiną įžvalgumą nagrinėjant kolonializmo padarinių ir pabėgėlių likimų, pakibusių tarp kultūrų ir žemynų, temas“.

Sayaka Murata „Kombinio moteris“ – tarptautinis bestseleris, daugelio garsių literatūros leidinių išrinktas geriausia metų knyga ir apdovanotas Akutagavos premija, pasakojantis apie kitokius, dažnai už visuomenės ribų atstumtus žmones. Kūrinys iškelia klausimą apie tai, kas yra svarbiau: prisitaikymas ar asmeninė laimė?

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.