Birželio 17 d. 18 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia visus į nuotolinę edukaciją „Baubas pievoje. Piktžolės: naikinti, saugoti ar suvalgyti?“, kurią ves Indraja Raudonikytė, dar žinoma kaip Pelkių žolė.

„Dažnas mūsų, turinčių kad ir nedidelį sklypelį, mėgstame jame įvesti, sustyguoti savo tvarką. Tačiau pamirštame, kad tai mes atėjome į šią žemę, ir turėtume elgtis kaip svečiai, o ne valdovai. Gamtoje nuo amžių amžinųjų viskas buvo sklandžiai sustyguota, sudėliota į savo vietas. Ir žmogus, su savo sukurtomis taisyklėmis ar grožio samprata, ėmė tą tvarką ardyti.

Ar žinojote, kad „piktžolės“ – neegzistuoja? Neretai ir žmonės, kol jų nepažįstame, gali pasirodyti pikti. Tad pažinkime augalus, kurie gyvena mūsų pievoje ar darže. Vieni jų – puikus vaistas, kiti – sveikas maistas. Susidraugaukime, užuot puolę naikinti, ir gyvenkime darnoje“, – sako Indraja Raudonikytė. „Pelkių žolės“ autorė ir kūrėja semiasi žinių įvairiuose herbalizmo mokymuose. Veiklas pradėjo ieškodama ramybės, toliau nuo miesto triukšmo; jos apima tokias temas kaip senosios lietuvių virtuvės tradicijos, žolininkystė ir keramika.

Susidraugaukime su gamta ir baubu pievoje!

Kviečiame dalyvauti!

Užsiėmimas vyks ZOOM platformoje. Užsiregistravusiems dalyviams bus atsiųsta prisijungimo nuoroda. Dalyvių skaičius ribotas.

Registracija >>> (REGISTRACIJA SUSTABDYTA)

Šis užsiėmimas yra dalis tarptautinio projekto „Green Bridges“, kurį biblioteka įgyvendina su partneriais iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Lenkijos, Rumunijos ir Italijos. „Green Brigdes“ komanda, siekdama iš naujo atrasti žmogaus, aplinkos ir gamtos ryšį bei skatindama bendruomeniškumą, kviečia į kūrybines dirbtuves, ekskursijas, kitas draugišką ir artimą gamtos ir žmogaus ryšį puoselėjančias veiklas.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.