Birštono viešosios bibliotekos nuotr.

Ar teko kada girdėti apie ypatingą gydomąją, terapinę knygos naudą ir biblioterapiją – knygų naudojimą siekiant padėti žmonėms išspręsti savo problemas? Apie tai ir dar daugiau buvo galima sužinoti spalio 12 d. Birštone vykusiojoje konferencijoje „Biblioterapija. Knyga gali prakalbinti ir gydyti“, kurią organizavo Birštono ir Kauno apskrities viešosios bibliotekos.

Pranešėjai pristatė biblioterapijos veiklas, tyrimus, praktinį jų taikymą, pasidalijo gerąja patirtimi plėtojant dialogą tarp įvairių sričių specialistų (bibliotekininkų, psichologų, medicinos darbuotojų).

Savo įžvalgomis dalijosi Lietuvos biblioterapijos asociacijos nariai. Prof. Daiva Janavičienė kalbėjo apie „Biblioterapijos“ tinklaraščio rengimą,  Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, metodininkė Branguolė Šimkūnienė atskleidė, kokios knygos padeda atsitiesti po artimo žmogaus netekties, filosofijos doktorantas Vidas Dusevičius nagrinėjo priklausomų asmenų skaitymo ir rašymo potyrius.

Mintimis apie biblioterapiją taip pat dalijosi psichologas psichoterapeutas Timas Petraitis, onkologijos centro direktorė A. Kerpytė, komunikacijos specialistė N. Raudytė ir kiti.

Sužinojome apie sensorinius skaitymus bibliotekoje, skaitymo pievelių organizavimo patirtį, mąstymą keičiančią literatūrą. Kvepiančių knygų salonas visus kvietė atrasti neparastą ryšį su knyga naudojant vieną iš pojūčių – uoslę.

Praktiniuose užsiėmimuose dalyviai bandė suvokti, ar jaučiasi laimingi būdami tokie, kokie yra, kūrybiškai skaitė ir rašė, pasinėrė į patirtinį muzikos terapijos seansą.

Daugiau konferencijos įspūdžių rasite čia.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.