2018 m. kovo 2 d., penktadienį, 11 val. kviečiame visus pasitikrinti lietuvių kalbos žinias ir rašyti Nacionalinį diktantą Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 418 kamb.).

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Šiais metais visa šalis diktantą rašo jau 11-ą kartą. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Norinčius rašyti diktantą bibliotekoje kviečiame registruotis el. paštu [email protected] arba tel. (8 37) 324 417 iki vasario 26 d.

2018 m. konkurso etapai: I-as turas vyks kovo 2 d. Transliacija 11 val. per LRT Radiją ir internetu. Finalas vyks balandžio mėn.

Nacionalinio diktanto taisyklės:

• Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija;
• Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose;
• Ant lapo, kuriame rašomas diktantas, privalu užrašyti savo vardą, pavardę, mokyklą (jei esate moksleivis,-ė) ar įmonę (jei dalyvaujate kaip įmonės atstovas,-ė) adresą, telefoną ir e. pašto adresą;
• Asmenys, dalyvausiantys Diktanto finale, apie tai informuojami asmeniškai;
• Diktanto tekstas paskelbtas www.diktantas.lt bei www.vlkk.lt;
• Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai.

Dėmesio: dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrina tik iki 5–6 klaidos. Todėl parašius rekomenduojame pasilikti savo teksto kopiją ir pasitikrinti, kaip jums sekėsi, savarankiškai.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.