Kaunistikos skaitykla gimė iš didelės meilės knygai ir KAUNUI. Jos ištakos siekia 1971 m. lapkričio 5 d., kai buvo įkurtas Lituanistinės literatūros (nuo 1979 m. – Kraštotyros) skyrius.

Naujajam skyriui buvo parengta veiklos instrukcija, numatyti uždaviniai: „<...> kartotekos apie Kauną organizavimas; bibliografinių leidinių apie Kauną ir Kauniją ruošimas; kraštotyrinės tematikos masinių renginių organizavimas; pranešimų skaitymas seminaruose; bibliografinių informacijų apie Kauną teikimas skaitytojams“ ir t. t.

Kaunistikos kartotekos struktūra netilpo į įprastinius UDK sistemos rėmus. Dėl itin išsamių ar net smulkmeniškų bibliografinių aprašų anotacijų, net trumpų žinučių fiksavimo, ją dažnai kritikavo kolegos. Tačiau skyriaus darbuotojai tvirtai laikėsi savo nuostatų ir atkakliai jas gynė.

Šiandien mus džiugina toks jų užsispyrimas ir bibliotekos vadovybės toliaregiškumas, nes turime Kaunistikos skaityklą ir unikalią straipsnių kartoteką. Svarbu ir tai, kad kaunistikos „virusu“ užsikrėtė daug buvusių ir dabartinių skyriaus darbuotojų.

Keitėsi žmonės, patalpos, pavadinimai. Nesikeitė tik pagrindiniai tikslai ir uždaviniai – kaupti ir skleisti informaciją apie Kauną. Šiandien Kaunistikos skaitykla yra moderni, šiuolaikiška, žengia koja kojon su pažangiomis skaitmeninėmis technologijomis.

Brangiausias skaityklos turtas – kortelinė kartoteka, kurioje daugiau nei 500 tūkst. įrašų, šiandien jau nebepildoma. Nuo 2004 m. LIBIS analizinės bibliografijos posistemyje pradėta kurti Publikacijų apie Kauną duomenų bazė (PKDB). Straipsnius apie Kauną vartotojai gali rasti bibliotekos elektroniniame kataloge net neišėję iš namų.

Bibliotekos svetainės rubrikoje „Karštiečiams“ skelbiamos virtualios parodos bei iliustruoti straipsniai Kauno tematika: „Kauno funikulieriai“, „Kauno laiptai“, „Kaunas – upių miestas“, „Sovietmečio Kaunas“, „Kauno Laisvės alėjos metamorfozės“ ir t. t. Pristatomi nauji leidiniai apie Kauną ir Kauno regioną, kraštotyrininkų darbai. Informacijos apie Kaune gyvenusias ir miestą garsinusias asmenybes, žymesnius objektus, istorines datas galima rasti elektroniniuose žinynuose: „Žymūs Kauno žmonės: atminimo įamžinimas“, „Kaunas: datos ir faktai“.

Bendradarbiaujant su Kauno regiono bibliotekomis sukurtas virtualus edukacinis žaidimas „Išnykusios praeities ženklai“.

Kaunistikos skaityklos informacija:

Radastų g. 2, III a., 304 kamb.
Tel. (8 37) 32 42 44
El. paštas [email protected]

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.