Naujajam skyriui buvo parengta veiklos instrukcija, numatyti uždaviniai: „<...> kartotekos apie Kauną organizavimas; bibliografinių leidinių apie Kauną ir Kauniją ruošimas; kraštotyrinės tematikos masinių renginių organizavimas; pranešimų skaitymas seminaruose; bibliografinių informacijų apie Kauną teikimas skaitytojams“ ir t. t.
Kaunistikos kartotekos struktūra netilpo į įprastinius UDK sistemos rėmus. Dėl itin išsamių ar net smulkmeniškų bibliografinių aprašų anotacijų, net trumpų žinučių fiksavimo, ją dažnai kritikavo kolegos. Tačiau skyriaus darbuotojai tvirtai laikėsi savo nuostatų ir atkakliai jas gynė.
Keitėsi žmonės, patalpos, pavadinimai. Nesikeitė tik pagrindiniai tikslai ir uždaviniai – kaupti ir skleisti informaciją apie Kauną. Šiandien Kaunistikos skaitykla yra moderni, šiuolaikiška, žengia koja kojon su pažangiomis skaitmeninėmis technologijomis.
Bibliotekos svetainės rubrikoje „Karštiečiams“ skelbiamos virtualios parodos bei iliustruoti straipsniai Kauno tematika: „Kauno funikulieriai“, „Kauno laiptai“, „Kaunas – upių miestas“, „Sovietmečio Kaunas“, „Kauno Laisvės alėjos metamorfozės“ ir t. t. Pristatomi nauji leidiniai apie Kauną ir Kauno regioną, kraštotyrininkų darbai. Informacijos apie Kaune gyvenusias ir miestą garsinusias asmenybes, žymesnius objektus, istorines datas galima rasti elektroniniuose žinynuose: „Žymūs Kauno žmonės: atminimo įamžinimas“, „Kaunas: datos ir faktai“.
Kaunistikos skaityklos informacija: