Laikinosios sostinės grožio ir kvapų industrijos pradžia siejama su savos gamybos švaros ir higienos prekių poreikiu, muilo pramonės išvystymu. Kaunas dar iš carinės Rusijos laikų buvo paveldėjęs 1853 m. įsteigtą S. Vislickio akc. b-vės muilo fabriką ir 1899 m. pradėjusį veikti Z. Chvoleso muilo fabriką „Marsel“. Pirmaisiais Nepriklausomos Lietuvos metais veikiant šiems muilo fabrikams ir įsteigus keletą naujų, Kaunas tapo Lietuvos muilo pramonės centru, kurį vėliau pakeitė Klaipėda. Lietuvai Klaipėdos netekus, didžiausias muilo fabrikas buvo Panevėžyje veikęs „Lietuvos muilas“. Beje, Kaune buvo įregistruota fabriko akc. b-vės valdyba bei veikė jos filialas – nedidelis muilo fabrikas.

Kaune, nors ir nedidelių, muilo dirbtuvių buvo gana daug. Muilo fabrikų gamybos apimtys taip pat nebuvo didelės, tačiau įmonės galėjo pasigirti ypač dideliu kai kurių muilo rūšių populiarumu ir aukšta kokybe bei kitų kosmetikos produktų, parfumerijos gamyba. Vien muilą gamino tik keletas senesnių fabrikų ir nedidelės muilo dirbtuvės, muilo pramonės raidai Kaune neturėjusios didesnės įtakos. Taigi švaros bei higienos prekių gamyba Kaune, sustiprėjus universaliems kosmetikos ir parfumerijos gamintojams, palaipsniui mažėjo ir vis labiau įsigalėjo grožio bei kvapų industrija. Kosmetikos ir parfumerijos gamybos flagmanais Kaune tapo parfumerijos ir muilo fabrikas „Florance“ bei kosmetikos ir parfumerijos laboratorija „Kosmos“. Didžiausiais kosmetikos gamintojais šalia jau paminėtųjų buvo „GerMaPo“, „Sanitas“. Savo produkcija garsėjo ir mažesnės kosmetikos, parfumerijos, chemijos-farmacijos laboratorijos, pavyzdžiui, kosmetikos ir parfumerijos laboratorija „Alma“ bei chemijos-farmacijos laboratorija „Regina“.

Parodoje siekiama pristatyti tarpukario Lietuvos kosmetikos ir parfumerijos pramonę bei supažindinti visuomenę su svarbiausiomis tarpukario Lietuvoje veikusiomis kosmetikos ir parfumerijos pramonės įmonėmis. Tad leiskimės į tarpukario laikų kelionę ir aplankykime žymiausius to meto higienos ir grožio prekių fabrikus!

Susipažinti su virtualia paroda galite paspaudę čia.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.