Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2, Elektroninės informacijos skaitykla, 321 kamb.) siūlo nemokamai pasižiūrėti dokumentinių filmų režisieriaus Daliaus Ramanausko sukurtą filmą (DVD) „Žvilgsnis į arkivyskupo Teofiliaus Matulionio gyvenimą“ (1999).
 
T. Matulionis (1873–1962) daug metų tarnavo Sankt Peterburge, tuometiniame Leningrade. Nepaisydamas tautybės, priėmė visus, ieškančius Dievo. Atsisakė kurti Nacionalinę Lietuvos Katalikų bažnyčią. Pateko į saugumo akiratį. Tris kartus buvo suimtas. Pirmą kartą kalėjo trejus metus. Grįžęs į laisvę, slapta konsekruotas vyskupu. Antrą kartą suimtas 1929 m. Išvežtas į Solovkų salų koncentracijos lagerį Sibire, ten kalintas dešimt metų. Iš lagerio grįžo neįgalus. 1946-aisiais, 74 metų, vyskupas suimtas ir septyneriems metams išvežtas į ypač griežto režimo Vladimiro kalėjimą Rusijoje, vėliau į Mordoviją – Potmos invalidų namus. Grįžo 1956 m. į Kaišiadorių vyskupiją. 1962 m. jam suteiktas arkivyskupo titulas. Spėjama, kad mirė nunuodytas saugumo agentės, prisistačiusios sesele. Trys kryžiai arkivyskupo herbe – lyg trys jo kančios laikotarpiai Rusijos kalėjimuose ir lageryje tarnaujant Dievui ir žmonėms.

Birželio 25 d. Vilniuje arkivyskupas Teofilius Matulionis popiežiaus Pranciškaus sprendimu buvo paskelbtas palaimintuoju.

Filmą galite peržiūrėti bibliotekos darbo laiku Elektroninės informacijos skaitykloje, 321 kamb.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.