„Muzikytė tirli pirli“ – skamba Renatos Šerelytės galvoje, nusibodus klausyti, kai kas nors ilgai ir gražiai šneka. Martynas Starkus galėtų nesustodamas cituoti J. Hašeko „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykius“, laiko radęs Vidas Bareikis skaito A. Čechovo „Žuvėdrą“, o įsimintiniausia Rūtos Meilutytės ir Aistės Lasytės knyga – „Mažasis princas“. Žygimantas Kudirka-Mesijus sako, jog skaitymas kuria vaizdus galvoje, o Algiui Kriščiūnui tai – geriausia gyvenimo dovana. O kur dar Jurgis Gimberis, Ilja Laursas, Edgaras Montvidas, Agnė Kuzmickaitė, Jurga Šeduikytė... Šie ir kiti gerai žinomi Lietuvos žmonės ne tik turi patarimų, ką, jų nuomone, verta perskaityti, bet ir mielai dalinasi mintimis apie tai, kuris kūrinys jiems labiausiai įsiminė vaikystėje ar tapo viso gyvenimo knyga. Nereikėtų pulti jiems skambinti, rašyti laiškų ar kitais būdais persekioti klausinėjant „Ką man skaityti?“ – Kauno apskrities viešoji biblioteka tai padarė už jus!

Projektas „Asmenybė ir knyga“ – tai žymių Lietuvos žmonių mintys apie jų mėgstamiausias ir skaitomiausias knygas. Nuolat pildomas asmenybių sąrašas, septyni klausimai visiems ir begalė skirtingų patarimų ir minčių apie vertas perskaityti knygas, įsiminusius herojus, citatos ir rekomendacijos. Pirmyn! https://asmenybeirknyga.kvb.lt/

Apie projektą:
2007 m. – projekto „Asmenybė ir knyga“ startas. 20-ies įvairiose srityse nusipelniusių žmonių mintys apie įsimintiniausią knygą ir kita iliustracinė medžiaga sugulė į kilnojamąją parodą.
2014 m. – antroji paroda + atvirukai + baldai norintiems prisėsti ir atidžiau patyrinėti stendų tekstus + atsakymuose paminėtos knygos, kurias galima pavartyti čia ir dabar.
2016 m. – trečioji paroda + atvirukai + elektroninė parodos versija.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos, parodų užsakymas: [email protected]; tel. (8 37) 32 44 17.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.