Bibliotekoje vėl šurmuliuos Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Kaip ir kasmet, jau visai netrukus visose šalies bibliotekose šurmuliuos 23-ioji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Kartu įveikiant krizes“. Šiemet ji skirta apibendrinti, kaip kelerius metus vykstančios įvairiausio pobūdžio krizinės situacijos turėjo įtakos bibliotekų bendruomenei. Ar pandemija, infodemija, informacinis triukšmas, karo ir kitos informacijos gausa, būdinga krizinėse situacijoje, turėjo įtakos bibliotekų darbui, kaip į tai reagavo bendruomenės, besinaudojančios bibliotekų paslaugomis? Ar mes visi kartu ko nors išmokome ir tapome atsparesni? Kauno apskrities viešoji biblioteka balandžio 24–28 dienomis paruošė gausybę renginių, kuriuose kviečiame apsilankyti.

Balandžio 24 d.

10.00 – 19.00 val. Tarptautinė šuns diena bibliotekoje.

Ar žinojote, jog nuo 2016 metų, Lietuvos kinologų draugijos iniciatyva, balandžio 24-ąją minima Šuns diena? Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia visus paminėti ją kartu su Kauno gyvūnų gerovės namais ir LKD šunų elgsenos trenerių-specialistų sąjungos bei šunų dresūros mokyklos „Reksas“ treneriu Egidijumi Braziu. 

10.00 val. Edukacinė paskaita su šuns dresūros treneriu Egidijum Braziu.

Kauno apskrities viešosios bibliotekos Renginių erdvėje (K. Donelaičio g. 8) vyksiančioje paskaitoje kalbėsimės apie tai, ką reikėtų žinoti prieš įsigyjant šunį, apie šuns socializaciją ir apie vaikų elgesį su augintiniu.

Balandžio 25 d.

18.00 val. Kanklių muzikos koncertas

Bendradarbiaujant su Kauno A. Kačanausko muzikos mokykla ir Kauno „Vyturio“ gimnazijos muzikos skyriumi vyks Kanklių muzikos koncertas. Kviečiame maloniai praleisti vakarą su muzika!

Balandžio 26 d.

9.00–12.00 val. Mokymai gyventojams Modernizuota i.biblioteka. Funkcijos ir galimybės.

Mokymų metu bus supažindinama su atnaujinto elektroninių paslaugų portalo ibiblioteka.lt struktūra ir naudojimosi portalu galimybėmis, vartotojo aplinka. Sužinosite kaip naudotis paskyros Mano iBiblioteka paslaugomis. Supažindinsime su dokumentų paieškos pagrindais, dokumentų užsakymo, rezervavimo, panaudos laiko pratęsimo galimybėmis, su elektroninių knygų paieška ir jų užsakymo tvarka. Įtvirtinsite žinias atlikdami praktines užduotis. Gebėsite savarankiškai susikurti paskyrą ir naudotis portalo teikiamomis paslaugomis.

Balandžio 27 d.

15.30 Indrės Beinartės knygos „Eido vasara“ pristatymas

Indrė Beinartė – debiutuojanti rašytoja. Pačios autorės iliustruotoje knygelėje kalbama apie svarbias žmogiškąsias vertybes: užuojautą, pagarbą gamtai ir kiekvienai gyvai būtybei, mokėjimą priimti gyvenimą tokį, koks jis yra, gebėjimą džiaugtis akimirka bei nematerialiais dalykais.

17.30 val. KAVB knygų klubo susitikimas. Svečiuose rašytoja, aktorė Doloresa Kazragytė

Šį mėnesį knygų klubas kviečia pasimatyti su rašytoja ir aktore Doloresa Kazragyte. Lietuviško žodžio puoselėtoja, aktorė ir rašytoja 36 metus gyveno teatru. „Tai, be abejonės, pašaukimas. Aistringai puoliau į teatrą, roles, taip stengiausi iš tų mažų ir nedidelių epizodų, kuriuose vaidindavau, išspausti maksimumą. Rašymas – aktorystės tęsinys. Rašau apie pasaulį, sutiktus žmones, save. Visos mano knygos – išpažintis. Rašymas – tai mano santykis su pasauliu, istorija, žmonėmis.“ – dalijasi Doloresa Kazragytė. Susitikimo metu aptarsime rašytojos kūrybą.

Visos bibliotekų savaitės metu

Konkursas, kurio metu galite laimėti 50 eurų dovanų kuponą

Kviečiame apsilankyti bibliotekoje su šuneliu ir dalyvauti nuotraukų konkurse „Mėgstamiausia mano šuns knyga“. Nufotografuokite savo augintinį bibliotekoje ir iki balandžio 25 dienos atsiųskite nuotrauką el. paštu [email protected]. Laiške nurodykite gyvūno vardą, amžių ir knygą, kuri labai patiktų jūsų augintiniui, jei jis mokėtų skaityti. Balandžio 25-ąją nuotraukos bus sukeltos į bibliotekos Facebook paskyrą, ir iki gegužės 9 d. daugiausiai patiktukų sulaukusios fotografijos autoriui atiteks 50 eurų vertės dovanų kuponas PET STORE veterinarijos vaistinėje ir prekių gyvūnams parduotuvėje.

Atvirlaiškių paroda „Skaitantys žmonės“

Visos bibliotekų savaitės savaitės metu kviečiame pasigrožėti atvirukų paroda „Skaitantys žmonės“ iš bibliotekos darbuotojos A. Jurevičienės asmeninio archyvo. Aušra sako „Skaitymo džiaugsmas mane lydi nuo vaikystės. O atvirlaiškius tema „Skaitantys žmonės“ pradėjau rinkti tik prieš trejetą metų, prisijungusi prie tarptautinio  „Postcrossing“ projekto, kurio tikslas: atvirukais sujungti žmones visame pasaulyje, nepriklausomai nuo jų šalies, amžiaus, lyties, rasės ar įsitikinimų. Visuomet pradžiugina pašto dėžutėje rastas naujas atvirlaiškis, o ypač – tavo norima tema. Skaitantys žmonės, užfiksuoti menininkų, fotografų, tarsi slepia savyje kažkokią paslaptį... Šie atvirukai – maži meno kūriniai, primenantys, kokia didelė yra knygos galia.“

Atvirlaiškių parodą rasite K. Donelaičio g. 8, I a. foje.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.