Kviečiame į Kultūros paso edukacijas bibliotekoje

Kauno apskrities viešoji biblioteka įvairaus amžiaus moksleiviams siūlo net septynias Kultūros paso edukacijas, kurios vyksta keturiuose skirtinguose bibliotekos skyriuose. Moksleivių grupės kviečiamos į edukacijas Interaktyvus Knyguočių protmūšis (nuotolinė paslauga), Knyguočių protmūšis, Spaudžiam meną: nuo raidės iki vaizdo, Dekoratyvinė skulptūra prabyla: Vokiškai. Rusiškai. Angliškai, Pažink Kauno istoriją ir jos asmenybes (Nuotolinė paslauga), Pasakų istorijos, Pažink popieriaus istoriją ir sužinok kaip jį išsaugoti. (1–12 klasėms).

Registracija į edukacijas vyksta per Kultūros paso sistemą.

Kultūros paso edukacijos bibliotekoje:

Interaktyvus KNYGUOČIŲ protmūšis (Nuotolinė paslauga)

Vaikų literatūros skyrius

K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2

Mėgsti skaityti knygas ir be jų neįsivaizduoji nė dienos? O gal knygos yra tavo priešas Numeris 1? Tikrai nustebsi, jeigu pasakysiu, kad knygų ir tekstų esame apsupti beveik visada, net jeigu tuo metu ir neskaitome. Nustebsi dar labiau, jei pasakysiu, kad net ne itin domėdamasis knygomis (nors, tikiu, kad taip nėra) apie jas žinai daug daugiau negu manei žinantis... Tad priimk bibliotekininkų metamą iššūkį ir su draugais dalyvauk interaktyviame Knyguočių protų mūšyje! Šios nuotolinės edukacijos metu sužinosi daug tikėtinų ir neįtikėtinų faktų apie literatūrą, knygas, rašytojus, skaitymą, kuriuos galėsi pritaikyti ir pamokose, ir bendraudamas su draugais. Suprasi, kad mokytis ir skaityti ne tik labai naudinga, bet ir smagu! Kad būtų pakankamai sudėtinga, bet ne per daug lengva – temas ir užduotis parengėme skirtingas kiekvienai klasei (edukacijoje gali dalyvauti 1–4 klasių mokiniai). Nedvejok ir sužinok, koks knyguočius esi tu! Iki!

Kam skirta: 1–4 kl. mokiniams
Trukmė: 45 min.
Kaina mokiniui: 2 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

Knyguočių protmūšis

Vaikų literatūros skyrius

K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2 arba užsakovo įstaigoje (išvažiuojamasis)

Mėgsti skaityti knygas ir be jų neįsivaizduoji nė dienos? O gal knygos yra tavo priešas Numeris 1? Tikrai nustebsi, jeigu pasakysiu, kad knygų ir tekstų esame apsupti beveik visada, net jeigu tuo metu ir neskaitome. Nustebsi dar labiau, jei pasakysiu, kad net ne itin domėdamasis knygomis (nors, tikiu, kad taip nėra) apie jas žinai daug daugiau negu manei žinantis... Tad priimk bibliotekininkų metamą iššūkį ir su draugais dalyvauk Knyguočių protų mūšyje! Šios edukacijos metu sužinosi daug tikėtinų ir neįtikėtinų faktų apie literatūrą, knygas, rašytojus, skaitymą, kuriuos galėsi pritaikyti ir pamokose, ir bendraudamas su draugais. Suprasi, kad mokytis ir skaityti ne tik labai naudinga, bet ir smagu! Kad būtų pakankamai sudėtinga, bet ne per daug lengva – temas ir užduotis parengėme skirtingas kiekvienai klasei (edukacijoje gali dalyvauti 2–4 klasių mokiniai). Nedvejok ir sužinok, koks knyguočius esi tu! Iki!

Kam skirta: 2–4 kl. mokiniams
Trukmė: 45 min.
Kaina mokiniui: 2 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

Spaudžiam meną: nuo raidės iki vaizdo

Meno ir muzikos skyrius

K. Donelaičio g. 8 

Kas gali būti menas? Ar jį surasiu tik muziejuose ir galerijose? O ką aš su juo galiu nuveikti? Ieškosim atsakymų, apjungdami savo kasdieninio gyvenimo aktualijas su keistomis, įdomiomis, negirdėtomis modernaus meno srovėmis – ir kartu sukursim nestandartinį klasės sienlaikraštį. Edukacijoje moksleiviai taps iliustratoriais, dizaineriais ir leidėjais. Kurdami savo grupės leidinį, patys nuspręs, ką nori jame paskelbti, kokią spaudos grafiką naudoti, kaip kurti iliustracijas ir kaip susimaketuoti spaudinį. Šiame kūrybiniame procese vaikai iš arti supažins su skirtingomis meno technikomis ir srovėmis, grafinio dizaino galimybėmis. Išmesime taisykles ir įjungsime fantaziją ir kūrybiškumą!

Kam skirta: 3–6 kl. mokiniams
Trukmė: 90 min.
Kaina mokiniui: 4 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

Spaudiam men foto

Dekoratyvinė skulptūra prabyla: Vokiškai. Rusiškai. Angliškai

Skaitytojų aptarnavimo skyrius

K. Donelaičio g. 8

Atrasti Kauno architektūrines vertybes ir pagilinti užsienio kalbos žinias dar niekada nebuvo taip smagu! Kviečiame į patyriminę ekskursiją (maršrutas Kauno V. Putvinskio g.– Santaka), kurios metu kūrybiškai panaudosite ir lavinsite užsienio kalbos žinias (pasirinktinai: vokiečių k., rusų k. arba anglų k.) ir susipažinsite su dekoratyvine skulptūra Kaune. Naujos žinios ir geri įspūdžiai garantuoti!

Kam skirta: 7–9 kl. mokiniams
Trukmė: 90 min.
Kaina mokiniui: 3 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

Pažink Kauno istoriją ir jos asmenybes (Nuotolinė paslauga)

Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centras

K. Donelaičio g. 8

Nuotolinio edukacinio užsiėmimo „Pažink Kauno istoriją ir jos asmenybes“ metu susipažinsite su elektroniniais žinynais „Kaunas: datos ir faktai“ (https://datos.kvb.lt/) ir „Žymūs Kauno žmonės: atminimo įamžinimas“ (http://atminimas.kvb.lt/). Lietuvos istorijos žinias papildysite Kauno miesto istorijos žiniomis ir mokysitės jas kūrybiškai pritaikyti. Susipažinsite su įvairių tautų kultūros paveldo objektais Kaune. Lavinsite informacijos paieškos įgūdžius, atliksite kritinį informacijos vertinimą skatinančias užduotis. „Pažink Kauno istoriją ir jos asmenybes“ – edukacija smalsiai ir istorinių žinių ištroškusiai klasei!

Kam skirta: 8–12 kl. mokiniams
Trukmė: 45 min.
Kaina mokiniui: 2 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

EZ Kaunas datos ir faktai

Pasakų istorijos

Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centras

K. Donelaičio g. 8

Edukacinį užsiėmimą „Pasakų istorijos“ sudarys trys dalys. Visų pirma, dalyviai bus supažindinami su pasakų Europoje ištakomis, taip pat ir su kitų pasaulio šalių pasakų rinkiniais – „Tūkstantis ir viena naktis“, „Kaukazo pasakos“, „Japonų pasakos“ ir kt. Bus pristatoma lietuvių pasakojamoji tautosaka, tokie svarbūs jai žmonės kaip S. Daukantas, J. Basanavičius, J. Balys, A. Giedrius, parodomos bibliotekoje saugomos jų senosios pasakų knygos, paskaitoma pasakų pavyzdžių. Susipažinę su senaisiais tekstais, mokiniai komandose kurs savo pasakas. Burtų keliu išsitraukę lapelius su pasakų veikėjais, vieta ir kt., mokiniai turės juos panaudodami sukurti savo pasakas. Ant lapelių edukacinio užsiėmimo dalyviai ras nuspėjamų ir netikėtų pasakų elementų, tad tikrai prireiks pasitelkti kūrybiškumą, o kiekviena sukurta pasaka bus unikali. Dirbant komandose pasakos bus užrašomos, o edukacinis užsiėmimas baigiamas kūrinių pasidalinimu ir draugišku jų aptarimu.

Kam skirta: 3–6 kl. mokiniams
Trukmė: 60 min.
Kaina mokiniui: 2 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

Pasak istorijos

Pažink popieriaus istoriją ir sužinok kaip jį išsaugoti

Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centras

K. Donelaičio g. 8

Edukacijos metu mokiniai sužinos, kuo skiriasi senųjų (XV–XIX a.) bei dabartinių knygų popieriaus gamyba ir kaip galima saugiai prailginti popieriaus gyvenimą atliekant prevencinį konservavimą. Dalyviai stabdys įplyšusio popieriaus irimą ir atkurs prarastą lapo dalį, susipažins su restauratoriaus profesija. Edukaciją sudaro dvi dalys. Ugdomas dokumento ir jo turinio išliekamosios vertės suvokimas. Mokiniai skatinami būti atidūs, kantrūs, atsakingi, suvokti dokumento išsaugojimo svarbą. 

Kam skirta: 4–9 kl. mokiniams
Trukmė: 60 min.
Kaina mokiniui: 4 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

Paink popieriaus istorij ir suinok kaip j isaugotisuinok kaip

„Dada: tarp poezijos ir muzikos“

Muzikos ir meno skyrius

K. Donelaičio g. 8

Dviejų dalių edukacija-kūrybinės dirbtuvės supažindina su dadaizmu – XX amžiaus antrajame dešimtmetyje susikūrusiu (anti)meniniu judėjimu. Šiame užsiėmime derinami individualios kūrybos ir bendrakūrybos metodai, remiamasi „pasidaryk pats“ filosofija ir tvariu požiūriu į medžiagų naudojimą. Teorinėje edukacijos dalyje sužinosite apie dada judėjimo ištakas ir filosofiją, žymiausius judėjimo atstovus, dada ir muzikos ryšius, reikšmę meno istorijai bei šiandieninei kultūrai. Kūrybinės užsiėmimo dalies metu patys tapsite dada kūrėjais – išbandysite unikalias menines praktikas kurdami koliažą bei garso eilėraštį. Edukacinis užsiėmimas „Dada: tarp poezijos ir muzikos“ – puiki terpė atrasti savo kūrybiškumą, pasisemti kūrybinio įkvėpimo ir maištingos dvasios iš XX a. pradžioje gyvenusių menininkų!

Kam skirta: 9–10 kl. mokiniams
Trukmė: 90 min.
Kaina mokiniui: 3 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

Senasis knygos menas

Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centras
K. Donelaičio g. 8

Knyga mus lydi nuo mažens, tačiau retai kada susimąstome, kaip gimsta jos rūbas. Juk lapai su tekstu dar ne knyga. Knygos įrišimo amatas – knygrišystė Europoje gyvuoja nuo V a. Bėgant laikui daugėjo įrišimo būdų, keitėsi viršelių medžiagų ir dekoro mados. Apie visa tai kalbėsime edukacijoje bei praktiškai išbandysime knygrišio amatą.
Edukacijos tikslas – supažindinti su tradicine knygrišyste, istorinių įrišių dekoravimo menu, ugdyti kultūros paveldo vertės suvokimą. Uždaviniai: 1. Papasakoti apie senųjų knygų sandarą, naudotas medžiagas ir įrišimų technikas. 2. Pristatyti populiariausius XV-XIX a. knygų įrišių puošybos būdus. 3. Išmokyti atlikti istorinį knygos viršelio įrišimą – ilgadygsnį rišimą per nugarėlės įpjovas. 4. Parodyti kaip dekoruoti knygos viršelį ksilografine technika. Kauno apskrities viešosios bibliotekos edukatoriai užsiėmimo metu ugdys tvarų mokinių požiūrį į popieriaus naudojimą, skatins jų kūrybiškumą, atidumą, istorinį smalsumą ir suvokimą, kad knygos viršelis gali būti informatyvus meno kūrinys. 

Kam skirta: 9–10 kl. mokiniams
Trukmė: 90 min.
Kaina mokiniui: 7 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

Jausmų ir emocijų ženkliukai

Vaikų literatūros skyrius
K. Donelaičio g. 8

Ar pastebėjote, kad daugelio vaikų kuprinės ar švarkų atlapai nusagstyti ženkliukais? Jie būna patys įvairiausi – juose gali žibėti mokyklos atributika, populiarūs personažai, posakiai ar frazės – vienas už kitą išradingesni... O mes siūlome šį aksesuarą pasigaminti patiems! Pagrindinis edukacinio užsiėmimo „Jausmų ir emocijų ženkliukai“ tikslas – skaitymo procesą papildant kūrybine veikla leisti vaikams atrasti, kad literatūra (ir konkrečios knygos) gali veikti kaip savęs ir jausmų pažinimo priemonė. Užsiėmimą sudarys skaitymo, diskusijų, kūrybinė, refleksijos dalys. Į skaitymo dalį įtraukiamos knygos vaikams apie jausmus bei emocijas, pasirenkamos atsižvelgiant į dalyvaujančiųjų amžių (klasę) ar specialiuosius poreikius (pvz.: Kristin Roskifte „Vienas ir kiekvienas“, Anna Llenas „Spalvų monstriukas“, T. Moroney „Kai jaučiuosi laimingas“, „Kai jaučiuosi piktas“, J. Moore-Mallinos „Konfliktų sprendimas“ „Mano jausmai. Ką jie reiškia?“, Ch. N. Pereira „Pasakyk, ką jauti“, O. Brenifier „Meilė ir draugystė“ ir kt.). Skaitydami pasirinktus kūrinius, kelsime klausimus: kas apskritai yra jausmai? Kada ir kodėl jie kyla? Ar gali būti blogų jausmų? Kaip juos atpažinti ir ką su jais daryti? Siekiant parodyti, kad ne visada mūsų emocijas ir jausmus kiti supranta teisingai, gaminsime įsegamus ženkliukus sau ir savo draugui (kuriam draugui bus gaminamas ženkliukas, paaiškės burtų keliu). Gautus rezultatus (du ženkliukai kiekvienam vaikui) palyginsime ir aptarsime tam, kad pamatytume skirtumus, kaip mes matome save ir kaip mus mato bei supranta kiti.

Kam skirta: 1–6 kl. mokiniams
Trukmė: 45 min.
Kaina mokiniui: 3 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

Jausm ir emocij enkliukai


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.