Kalėdų tradicijos Japonijoje. Advento kalendorius. Gruodžio 14-oji

Jau šiandien 16 val. susitikime Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, kur vyks edukacija „Christmas traditions of different cultures“ (renginys anglų kalba). O kol lauksime renginio, susipažinkime Kalėdų tradicijomis Japonijoje.

Ar žinojote, jog Kalėdų išvakarės Japonijoje labiau prilygsta meilės nei šeimos šventei? Šv. Kūčias japonai dažniausiai leidžia drauge su antrosiomis pusėmis, šią dieną vieniši žmonės paprastai vengia pasirodyti viešumoje. Dažniausiai, prieškalėdinis laikotarpis japonams asocijuojasi su smagiu laiko praleidimu, pasimatymais ir dalinimusi džiaugsmu. Poros šią dieną lankosi restoranuose, kino teatruose, keičiasi mielomis romantiškomis dovanėlėmis. Taigi, Kūčios Japonijoje kiek labiau primena Šv. Valentino dieną. 

Šv. Kalėdų metu japonai smaguriauja kalėdiniu tortu (jap. クリスマスケーキ, kurisumasu keki), kuris susideda iš biskvitų, didelio sluoksnio plaktos grietinėles kremo ir daug braškių. O štai pagrindinis japonų Kalėdų patiekalas yra gana stebinantis – traški vištiena iš greitojo maisto restorano „KFC“. Kad ir kaip tai keista, traškios vištienos paklausa Kalėdų dieną Japonijoje tokia didelė, jog užsakymą pateikti reikia net prieš šešias savaites!

Svarbu paminėti, jog, kaip ir mes lietuviai, japonai taip pat linkę gėrėtis kalėdiniais papuošimais, įvairių spalvų lemputėmis, kurios nukloja visą šalį. Centrinėse miestų aikštėse veikia Kalėdų miesteliai, gatvėse matomos papuoštos Kalėdų eglutės, sutinkamas ir Kalėdų senelis, šeimose keičiamasi kalėdinėmis dovanomis. 

Taigi, nors ir Japonija nėra išimtinai krikščioniškoji valstybė, tačiau kalėdinės tradicijos, ten gyvuoja, tiesa, kiek kitokios ir labiau prisitaikiusios prie japonų kultūrinio gyvenimo.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.