Šv. Kalėdų spalvos. Advento kalendorius. Gruodžio 10-oji

Namai, gatvės, kavinės, įvairios įstaigos, verslai ir net žmonės su kiekviena diena vis labiau kvepia Kalėdomis. Gyvas ar dirbtinas eglutes, kėnius, šakas puošiame įvairiaspalviais žaisliukais, girliandomis, lietučiais, tačiau puošyboje dažniausiai dominuoja kelios pagrindinės Kalėdų spalvos. Šiandien kviečiame skaityti įrašą apie kalėdinių spalvų reikšmę.

Raudona ir žalia

Be abejonės, dvi populiariausios šv. Kalėdų spalvos yra raudona ir žalia. Šiais laikais raudoną spalvą siejame su Kalėdų senelio kostiumu ir kalėdinėmis kepuraitėmis, o žalia yra pagrindinė eglutės spalva. Tačiau nuo senovės jų reikšmė buvo kiek kitokia. Raudona spalva krikščionybėje simbolizuoja Kristaus kraują, o žalią yra įprasta sieti su viltimi.

Mūsų visuomenėje raudona daug kam asocijuojasi su meile, romantika, ugnimi, aistra ir drąsa, o žalia reiškia naują pradžią, gyvybę, augimą, atsinaujinimą ir sėkmę.

Balta

Jei pasiseka, žiemą matome daug baltos spalvos ir labiausiai ją susiejame su sniego kalnais, seniais besmegeniais ir danguje lėtai šokančiomis snaigėmis. Balta spalva simbolizuoja švarą, tyrumą ir gėrio pergalę prieš blogį. Krikščionybėje ją taip pat sieja su šlove ir džiaugsmu.

Auksinė

Viena iš dovanų, kurią Trys Karaliai atnešė kūdikėliui Jėzui buvo auksas. Auksinė spalva simbolizuoja šviesą, spindesį, klestėjimą, prabangą, turtą ir aukštuomenę. Taip pat aukso spalvą galime susieti ir su šiluma bei spindinčia šypsena, kurią dovanojame artimiesiems ir draugams švenčių metu.

Violetinė

Nors violetinė įprastai nėra laikoma tradicine Kalėdų spalva, tačiau ji labai dažnai naudojama advento laikotarpiu, kol kaupiamės ir laukiame švenčių. Krikščioniškoje religijoje per adventą ir gavėnią violetinė simbolizuoja atgailą ir laukimą, o mūsų kultūroje šią spalvą įprasta sieti su magija, stiprybe, pokyčiais, galia ir aukštuomene. Violetinė spalva gali vienu metu ir nuraminti žmogų, ir paskatinti jį veikti, padėti susikaupti.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.