10 neatrastų kalėdinių filmų. Advento kalendorius. Gruodžio 5-oji

Šventiniu laikotarpiu ilgus ir tamsius vakarus su šeima vis dažniau leidžiame prie televizorių ekranų, kur mus pasitinka kasmetiniai tradiciniai kalėdiniai filmai. Ir nors smagu pasijuokti iš Šlapiųjų banditų komedijoje „Vienas namuose“ ar pasinerti į magišką Hogvartso pasaulį, tačiau kartais norisi pažiūrėti dar ką nors naujo ir nematyto. Todėl šiandien dalijamės 10-ies ne tokių populiarių kalėdinių filmų pasiūlymais, kurie sudomins kiekvieną.

1. Žmogus, kuris išrado Kalėdas (The Man Who Invented Christmas) (2017)

„Žmogus, kuris išrado Kalėdas“ yra 2017 metais išleista kalėdinė drama-komedija apie Čarlzą Dikensą, paremta to paties pavadinimo Les Standiford knyga. Filme pasakojama apie šykštuolio Ebenezerio Skrudžo ir kitų klasikinių „Kalėdų giesmės“ veikėjų atsiradimą Čarlzo Dikenso gyvenime. Šmaikšti, magiška ir prasminga istorija įtrauks į literatūrinę kelionę po rašytojo vidinį pasaulį.

2. Kalėdų Senelio slaptoji tarnyba (Arthur Christmas) (2011)

Animaciniame filme visai šeimai „Kalėdų Senelio slaptoji tarnyba“ pasakojama apie Kalėdų Senelio giminę, padedančią išnešioti kalėdines dovanas po visą pasaulį. Tačiau dėl vieno nelaimingo atsitikimo įvyksta klaida ir gera mergaitė negauna savo dovanos laiku. Šiek tiek išsiblaškęs ir nerangus Kalėdų Senelio sūnus Artūras su savo komanda pasileidžia į nuotykių kupiną kelionę, kuri tikrai sušildys širdį.

3. Didžiausia pasaulyje parduotuvė (The Greatest Store in the World) (1999)

Pagal Alex Shearer knygą „The Greatest Store in the World“ pastatytoje dramoje pasakojama sunki Džeraldinos ir dviejų jos dukrų istorija. Moterys gyvena gatvėse ir netekusios autobusiuko, kuriame glaudėsi naktimis, nutaria apsigyventi vienoje iš Londono parduotuvių. Šiame filme netrūksta veiksmo, o jis puikiai tinkamas susiburti visą šeimą šeštadienio vakarą.

4. Klausas (Klaus) (2019)

„Klausas“ – pamokantis animacinis filmas apie tai, kad kartais užtenka parodyti mažą gražų gestą, kad sušildytum kitą žmogų ir užkrėstum jį gerumu.

Kai naujasis Smerensburgo paštininkas Džasperis susidraugauja su žaislų gamintoju Klausu, jų dovanos ištirpdo seną nesantaiką ir pristato šventinių tradicijų kupinas roges.

5. Pastoriaus žmona (The Preacher’s Wife) (1996)

„Pastoriaus žmona“ – amerikiečių komedija-drama, pastatyta pagal to paties pavadinimo Robert Nathan knygą. Filme pasakojama apie mažame miestelyje gyvenančios pastoriaus žmonos vedybinio gyvenimo rūpesčius ir sunkumus bei apie tai, kaip jos gyvenimą dar labiau sujaukia iš dangaus nusileidęs angelas Dadlis. Tai muzikali, romantiška komedija apie meilę ir tikėjimą. Šis filmas tikrai padės pajusti Kalėdų dvasią.

6. Metai be Kalėdų Senelio (The Year Without A Santa Claus) (1974)

„Metai be Kalėdų Senelio“ – 1974-aisiais Stop motion animacijos technika sukurtas filmukas apie susirgusį Kalėdų Senelį, kuris nusprendžia, kad yra niekam neįdomus, neaktualus ir kad jam reikia pailsėti nuo dovanų. Du ištikimieji elfai leidžiasi į kelionę, kad įrodytų Kalėdų Seneliui, koks jo darbas svarbus kiekvienam vaikui. Šis gražus animacinis filmas puikiai tiks ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams.

7. Kalėdų pasaka (A Christmas Tale) (2008) Originalus pavadinimas: Un conte de Noël

Kritikų įvertinta, daugiau nei 10 nominacijų ir 2 tarptautinius apdovanojimus pelniusi prancūzų komiška drama apie chaotišką šeimos susitikimą švenčių metu įtraukia aštriu, gyvybingu siužetu, šiek tiek tamsesniu humoru bei kokybiškai atrinktu aktorių deriniu. Subalansuota įsimintinam vakarui – šį reginį žiūrime vakarą be vaikų.

8. Kalėdų istorija (Christmas Story) (2007) Originalus pavadinimas: Joulutarina

„Joulutarina“ – vizualiai kerintis pasakojimas, sukurtas Kalėdų Senelio tėvynėje, Suomijoje. Šis filmas – jaudinanti Kalėdų Senelio kilmės istorijos versija, pasakojanti apie našlaičiu likusį Nikolą, kurio gerove rūpinasi visa gimtojo Laplandijos kaimelio bendruomenė. Berniukas atsidėkodamas už rūpestį ima kurti ir dovanoti žaislus jį priėmusių šeimų vaikams, taip dėdamas siužetinį pagrindą visų mūsų puikiai žinomai Kalėdų tradicijai. Gerumo ir kilnumo mokantis filmas puikiai tiks mažiesiems žiūrovams arba tikriems Kalėdų fanatikams.

9. Stebuklas 34-ojoje gatvėje (Miracle on 34th Street) (1947)

Kino klasika tapusi 1947-ųjų metų komedija-drama „Stebuklas 34-ojoje gatvėje“ pasakoja istoriją apie seną vyrą, vardu Krisas Kringlas, kuris suvaidina Kalėdų Senelį ir tampa toks populiarus, kad netrukus jis reguliariai pasirodo šiame amplua. Tačiau problemos ir intriga atsiranda, kai Krisas pradeda visiems teigti, kad jis iš tiesų yra tikrasis Kalėdų Senelis.

10. Kalėdos džiunglėse (Christmas in the Jungle) (2020)

Paprastas, nuotaikingas kaimynų latvių filmas šaltuoju metų laiku žiūrovą nukelia į kiek neįprastą Kalėdų aplinką. Indonezijoje apsigyvenusi latvių šeima įninka į naujus rūpesčius ir iššūkius, o jaunėlė Paula supranta, jog dabar šeimą suartinti gali tik Kalėdinis stebuklas. Tačiau kaip jį rasti ten, kur net niekada nesninga? Tai jauki ir nuoširdi istorija visai šeimai, gvildenanti šeimos vertybes bei šventines tradicijas.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.