Šv. Kalėdų pojūčiai. Advento kalendorius. Gruodžio 4-oji

Kalėdų laukimas – be galo žavus ir spalvingas metas. Daugumai jis nostalgiškai asocijuojasi su vaikystėje užuostais kvapais, ryškiomis spalvomis, sentimentaliais skoniais...

Nekantriai laukdami, kol mandarinų ir cinamono kvapai, kalėdinė muzika bei žybsinčios lemputės įsikurs kiekvienuose namuose, paklausėme bibliotekos darbuotojų, kokie pojūčiai atgimsta jų galvoje, pagalvojus apie Kalėdas.

Bibliotekos darbuotojų Kalėdų pojūčiai

Kalėdų kvapas

(Ką užuodžiate, pagalvoję apie Kalėdas?)

Gyva eglutė; mandarinų kvapas; snieguota eglė ir cinamonas; imbieras ir gvazdikėliai; eglės spygliai; močiutės gaminto maisto ir malkų kvapas; vanilė; meduoliai;  kūčiukų kvapai; imbieras ir cinamonas; miškas; pušų kvapas; mandarinų žievelės kvapas, karšto vyno kvapas (gvazdikėliai berods su kažkuo); sausainiai.

Kalėdų vaizdinys

(Ką regite, pagalvoję apie Kalėdas?)

Šviečiančios lemputės; filmas „Vienas namuose“; kaip gyvą eglutę, likus kelioms dienoms iki Kūčių, prie laiptų palikdavo mamos pažįstamas miškininkas; lemputės; eglutė; sniegas, eglutė ir elniai, mirksinčios kalėdinės eglutės lemputės pabudus paryčiais, nes tik Kalėdų naktį paliekame lemputes per visą naktį; daug darbo ir pasiruošimo :) bei Kalėdų eglutę; pūga; spalvotos lemputės ir šypsenos; regiu daug šviečiančių lempučių; sniego pusnys ir spragsiantis židinys; lėtai krentančios snaigės už lango; močiutės prie stalo šypseną :); matau eglutę ir kalėdinius saldumynus, gausiai aplietus glajumi; stalas, artimieji, eglė su žiburiukais :); šeima kalėdinės eglutės fone; eglutės puošnumas, angelų plazdenimas; žvakių šviesa.

Kalėdų garsas

(Ką girdite, pagalvoję apie Kalėdas?)

Kalėdinės giesmės; sniego girgždėjimas po kojomis; labiausiai tai mamos balsas ir Franko Sintaros dainos; „Laimingų šventų Kalėdų!“; girdžiu „Jingle Bells“ ir sniego pūgą; varpelių dzingsėjimas, daina „Here Comes Santa Claus“ arba „Jingle Bells“; plėšiamo dovanų popieriaus garsas; eglutės šiugždenimas, pasilenkus per arti ir užkabinus; M. Mikutavičiaus – „Velnias ir vėl atėjo Kalėdos“; šeimos juokas; kalbėjimąsis prie stalo; sniego girgždesys; pokalbiai, juokas ir kepantis maistas;  girdžiu Kardiofono dainą: Pakabinsiu, pakabinsiu ant Kalėdinės eglutės...; daina „Christmas Time“, Oj! Vienareikšmiškai Wham – „Last Christmas“ :). Ir dar girdžiu judesį iš virtuvės – daug pjaustymo, gaminimo, klegesio garsų :); Michael Buble kalėdinis albumas, varpeliai;, Valandas mušantis laikrodis, saliutai; girdžiu Mariah Carey :); Juokas, muzika, kalėdinės melodijos, švelni muzika, sniego girgždėjimas einant nepramintu taku, „Kaledų naktį tylią...“.

Kalėdų skonis

(Kokį skonį jaučiate burnoje, pagalvoję apie Kalėdas?)

Spanguolių kisielius; pieniškas šokoladas; mamos kepti kūčiukai. Ir burokėlių mišrainė :); meduoliai ir balta mišrainė; obuolių arbata su cinamonu; sultinga višta su kmynais ir karštomis, orkaitėje šalia vištos kepusiomis bulvėmis; imbieriniai sausainiai; karamelizuoti svogūnai; naminis spanguolių kisielius; jaučiu keptos anties skonį; spanguolių kisieliaus ir aguoninio pyrago skonis; skanus vynas; skonį jaučiu aguonų pieno ir kūčiukų; imbieriniai sausainiai; mandarinai.

Kalėdų lytėjimas

(Ką laikote rankose, pagalvoję apie Kalėdas?)

Dovanėlė; dovanų pilnas maišelis; tai plotkeles... Ir dar dovanų poperių. Visokį :) Visada jo prisipirkdavau per daug...; laikau rankose kaspiną ir dovanų popierių :); kalėdinė nykštuko kepurė; metai iš metų kabinamas tas pats kalėdinis bumbuliukas, močiutės padovanotas; daaaaaug dovanų!; kalėdinis sveikinimas; sniegas; artimo žmogaus ranka ir Kalėdų žaisliukas, dovanų kojinė :); dovana ir skanios cinamoninės arbatos puodelis :); arbatos-kakavos puodelis; rankose laikau sniego gniūžtę :); šiltą švelnumą (nes dovanos, kurias gaunu iš artimųjų, išrinktos su dideliu dėmesiu ir meile); mandarinai.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.