Advento kalendorius. Gruodžio 2-oji. 10 taupių kalėdinių idėjų

Elegantiškai krintantis sniegas, nosį kutenantis šaltukas, šventinė muzika, mandarinų ir imbierinių sausainių kvapai praneša – Kalėdos jau visai čia pat. Su šventine nuotaika atkeliauja ir savi rūpesčiai – klausimai, ką dovanoti artimiesiems ir kaip juos nudžiuginti.

Svarbu neužmiršti tikrosios Kalėdų prasmės ir nepasiduoti vartotojiškumui, nes dažnai ne brangiausia dovana, bet meilė ir rūpestis pradžiugina mums artimus žmones. Todėl šiandien parengėme 10 kalėdinių dovanų idėjų, kurios nekainuos daug, bet atneš džiaugsmo ne tik jums brangiems žmonėms, bet ir Jums.

1. Laikas kartu

Nuolat skubančiame ir daug dirbančiame pasaulyje ne visada pavyksta sustoti ir atrasti laiko žmonėms, kuriuos mylime. Todėl už visas materialias dovanas daug smagiau gauti kito dėmesį, buvimą kartu ar tiesiog paprastą nuoširdų pokalbį.

Sukurkite žaismingą dovanų kuponą, į kurį gali būti įskaičiuotos įvairios paslaugos: atviras pokalbis prie puodelio arbatos, asmeniškų klausimų sesija, stalo žaidimų vakaras namuose, atpalaiduojantis mylimojo masažas, vakarinis pasivaikščiojimas parke, kelionė pačiuožinėti ant kalnų, aplankyti miesto eglę arba tiesiog pasigaminti ypatingą vakarienę. Yra sakoma, kad genialumas ir grožis slypi paprastume. O dovanodami paprastumą galime dar labiau suartėti su mylimais žmonėmis.

2. Įspūdžiai

Nėra nieko amžina – visi daiktai anksčiau ar vėliau susidėvi, pasensta, atsibosta. Tačiau įspūdžiai ir akimirkos, praleistos su šeima ir draugais, išlieka atmintyje ilgam. Jeigu norite nustebinti ir pradžiuginti, pakvieskite artimąjį į koncertą, parodą ar kitokio pobūdžio renginį. Ir nemanykite, kad tai Jums brangiai kainuos – Kaune yra daugybė nemokamos veiklos arba renginių už simbolinę kainą, iš kurių atrasti sau ką nors tinkama gali kiekvienas. 

Bibliotekoje vyksta gausybė kultūrinių renginių – knygų pristatymų, koncertų, poezijos skaitymų, edukacijų. Visi šie renginiai yra nemokami ir atviri visiems. Taip pat idėjų, kur pakviesti savo šeimą, kolegas, draugus, galite rasti Kultūros infocentro platformoje. Kultūros renginiai yra ne tik puiki proga kurti įspūdžius, akimirkas kartu, bet ir plėsti akiratį, įgyti naujų istorijos, literatūros, meno žinių.

3. Žinios

Naujos žinios atveria plačias galimybes ne tik profesiniame, bet ir asmeniniame savęs pažinimo ir tobulėjimo kelyje. Kiekvieną dieną išmokstame naujų dalykų, kurie praverčia įvairiose gyvenimo situacijose. Galbūt Jūsų artimasis jau seniai norėjo išmokti naują kalbą, įvaldyti „Photoshop“ programos įrankius ar sužinoti daugiau apie tarpukarį?

Internete galite rasti daugybę nuotolinių arba kontaktinių kursų bei kitų naudingų išteklių įvairiomis temomis, padėsiančių išpildyti svajones. O jei nežinote konkrečios srities, bet kada galite pakviesti savo žmogų į muziejų ar edukaciją ir pradžiuginti jį ne tik naujomis žiniomis, bet ir savo kompanija.

Jeigu patys išmanote kokį nors amatą ar temą, galite surengti kūrybines dirbtuves ir namuose. Išmokykite pasigaminti muilą, papuošalus arba numegzti kojines. Padovanokite mylimam žmogui pažinimo ir atradimo džiaugmą. Juk kūrybiškumui nėra ribų!

Dovanos3

4. Kepiniai

Kalėdos bene kiekvienam asocijuojasi su namais, kvepiančiais imbieru, mandarinais ir cinamonu. Tai metas, kai tamsūs vakarai leidžia daugiau laiko praleisti namuose, ieškoti naujų skonių ir eksperimentuoti. Dovanodami savo pagamintus skanėstus, parodome žmonėms, kad mylime ir stengiamės dėl jų.

Palepinkite savo šeimyną kalėdiniu pyragu, imbieriniais sausainiais ar spalvotais keksiukais ir pamatysite, kiek džiaugsmo ši dovana atneš ne tik jiems, bet ir jums.

5. Rankų darbo gaminiai

Jeigu kepti pyragus nėra didžiausia Jūsų stiprybė arba Jūsų artimieji laikosi dietos, siūlome padovanoti jiems dirbinį, kurį pagaminote pats. Šiltas šalikas, originali atvirutė, rankų darbo muilas ar eglutės papuošimas gali neatrodyti labai brangiai, tačiau šios dovanos žmonėms dažnai reiškia labai daug, nes yra pagamintos su meile ir rūpesčiu.

Galite atvykti į Kauno apskrities viešąją biblioteką ir pasisemti idėjų, nes visą gruodžio mėnesį čia vyksta įvairios edukacijos, kuriose ne tik susikursite ekologišką žaisliuką, originalų atviruką, pinsite kalėdinį vainiką, bet ir išmoksite dovanas pakuoti tvariai.

6. Pojūčiai

Jeigu ieškote, kaip nebrangiai, bet originaliai pasveikinti žmogų su gražiausiomis metų šventėmis, padovanokite jam arba jai pojūčių rinkinį. Rinkinys nebūtinai turi būti kalėdinis – juo galite pabandyti atgaivinti vaikystės prisiminimus arba įprasminti draugystės pojūčius.

Pasitelkite klausą, regą, uoslę, skonį, lytėjimą ir... fantaziją. Į šį rinkinį galite įdėti skaniausius vaikystėje ragautus sausainius, saldumynus, eterinius aliejus, smilkalus, kvepiančias žvakes, sudžiovintus gėlių žiedus, žaislus, knygą, nuotraukas ir kitus asociatyvius daiktus. O dovaną išpakuokite kartu su artimuoju – pamatysite, kiek prisiminimų atgaivins ir gražių akimirkų sukurs šis procesas.

7. Suasmenintos dovanos

Bene svarbiausia dovanų prasmė yra parodyti artimiesiems, kad juos pažįsti ir myli. Kiekvienam smagu suprasti, kad rūpime kitiems. Todėl puikios dovanos gali būti tos, kurios leidžia suprasti, kad gerai pažįsti kitą žmogų ir žinai, kas jam patinka.

Galite paruošti draugui ar šeimos nariui personalizuotą dainų grojaraštį, asmenines knygų rekomendacijas pagal jo mėgstamiausias skaitytas knygas ar rekomenduojamų pažiūrėti filmų sąrašą.

Parodyti rūpestį galite ir dovanodamai pagalbą. Galbūt du Jūsų draugai jau seniai norėjo išeiti į pasimatymą, tačiau nėra kam pažiūrėti vaikus? O gal tėvai remontuoja namus ir jiems praverstų papildomos rankos? Būkite pagalba savo artimiesiems, dovanodami savo laiką.

Dovanos2

8. Kūryba

Jeigu esate kūrybiškas žmogus, mėgstate tapyti, piešti, rašyti, groti, kurti ar montuoti vaizdo įrašus, niekas kitas taip nepralinksmins Jūsų artimųjų, kaip Jūsų kūryba. Nebūtina būti profesionaliam menininkui, kad sukurtumėte šiltą ir jaukų kūrinį. Galite padovanoti originalų nufilmuotą sveikinimą, parašytą eilėraštį, nutapytą portretą ar paprasčiausią nuoširdų laišką.

9. Prisiminimai

Šiuolaikiniame kompiuterių ir kitų išmaniųjų technologijų amžiuje beveik visos nuotraukos ir prisiminimai yra skaitmenizuoti ir laikomi kompiuteriuose ar internete. Tačiau mūsų išmaniuosiuose įrenginiuose saugomi šimtai nuotraukų, kurioms nebeteikiame tiek reikšmės, kiek toms „senosioms“, branginamoms ir saugiai laikomoms nuotraukų albume.

Jeigu norite nustebinti artimąjį jaukia dovana, siūlome prikelti prisiminimus iš „debesų“ ir išryškinti nuotraukas ar sumaketuoti knygą su visomis akimirkomis ir nuotykiais, kuriuos kartu patyrėte. Prie nuotraukų galite pridėti ir asmeniškus aprašymus, kuriuos skaitydami Jūsų artimieji apsidžiaugs, nes ši dovana prisimins jiems daugybę gražių momentų.

10. Parama

Kalėdiniu laikotarpiu nėra nieko gražiau ir kilniau nei dovanoti dovanas tiems, kam šiuo metu šilumos ir rūpesčio reikia labiausiai. Jeigu norite atlikti gerą darbą ir pasidalinti šventine nuotaika su kitais, užuot dovanoję vienas kitam brangias dovanas, pakvieskite artimuosius kartu paremti vaikų dienos centrą, gyvūnų prieglaudą, negalią turinčių asmenų draugiją ar kokią nors kitą nevyriausybinę organizaciją.

Dovanokite dosnumą, gerumą ir gražų pavyzdį vaikams. Geri darbai puošia žmogų ir padeda suprasti tikrąją dovanų bei švenčių prasmę.

Biblioteka taip pat šiuo metu kviečia prisidėti prie unikalių plokštelių skambesio išsaugojimo. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.

 

Tikimės, kad padėjome pasisemti naujų kalėdinių dovanų idėjų ir palengvinome galvos skausmą dovanų paieškoje. Galų gale, juk svarbiausia, kad susirinkę prie gėrybėmis nukrauto švenčių stalo, nepamirštume padėkoti vienas kitam už meilę, rūpestį ir buvimą kartu.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.