Kaunistikos kartoteka

Pastaruosius kelis mėnesius Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje savanoriavo šauni savanorė Gerta. Kviečiame skaityti jos įspūdžius.

Šią vasarą, liepos mėnesio pabaigoje nusprendžiau savanoriauti Kauno apskrities viešosios bibliotekos Kaunistikos skaitykloje. Pasirinkti tokią savanorystės vietą mane paskatino baigtos kultūros istorijos ir antropologijos studijos ir jaučiamas susidomėjimas kraštotyrine veikla. Mano savanorystė truko du mėnesius, per kuriuos pavyko sužinoti daugybę naujų dalykų.

Iš pradžių savanorišką darbą pradėjau nuo kartotekų tvarkymo. Susidariau įspūdį, kad sistemingas kortelių tvarkymas yra nelengvas darbas. Vėliau ėmiausi kurti virtualų tinklaraštį „Kaunas miesto fotografų akimis“. Toks darbas leido ne tik susipažinti su tokių žymių fotografų kaip Pleskačiauskas, Zatorskis, Lukošius, darbais, bet ir „įvaldyti“ didžiausią Lietuvoje skaitmeninto kultūros paveldo portalą epaveldas.lt, susipažinti su jo veikimo principais. Vienas iš mano savanorystės darbų buvo vaikščioti po Kauno miestą ir fotoaparatu paveiksluoti įvairias atminimo lentas ar kitus žymių žmonių įamžinimo objektus. Tokia užduotis praturtino pasivaikščiojimus po gimtąjį miestą ir suteikė naujų įspūdžių bei galimybę į Kauną pažvelgti kitu žvilgsniu.

Visgi didžiausią įspūdį šioje savanorystėje paliko gautos žinios apie du Kaunistikos skaityklos kuriamus elektroninius žinynus – „Žymūs Kauno žmonės: atminimo įamžinimas“ ir „Kaunas: datos ir faktai“. Iki savanorystės apie juos nebuvau girdėjusi ir turiu pripažinti, kad dėl to tikrai gaila, nes šie žinynai yra tarsi faktų apie Kauną lobynai. Pirmasis žinynas „Žymūs Kauno žmonės: atminimo įamžinimas“ (atminimas.kvb.lt) man paliko įspūdį ne tik dėl detalios informacijos apie žymių kauniečių įamžinimo objektus, kurie pasivaikščiojimus po miestą gali padaryti dar turtingesnius, bet ir dėl kitų priežasčių. Viena jų – šiame žinyne pateikiamos žymių kauniečių biogramos bei informacija apie jų veiklą Kaune. Tokia susisteminta medžiaga leidžia susipažinti su asmenybėmis, palikusiomis pėdsaką Kauno istorijoje.

Kitas žinynas – „Kaunas: datos ir faktai“ (datos.kvb.lt) man atrodo naudingas, kadangi jame gausu susistemintos informacijos apie Kauno istoriją, kurios pagrindu netgi parengti smagūs testai, leidžiantys pasitikrinti savo žinias apie miestą.

Apibendrindama galiu pasakyti, kad ši savanorystė bibliotekoje man buvo tikrai naudinga, jos metu pavyko įgyti naujų žinių ir įgūdžių, kurie, tikiuosi, pravers ir ateityje.

Gerta Stanionytė


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.