Stereotipiškai į biblioteką dažnai žvelgiama kaip į vietą, kur gali pasiskolinti knygas arba apsilankyti knygos pristatyme. Tačiau iš tiesų Kauno apskrities viešoji biblioteka yra kur kas daugiau nei tik knygų saugojimo vieta. Tai kultūros ir mokslo židinys, kur kiekvienas gali ne tik atrasti, bet ir išreikšti save.

Šiandien apie bibliotekos renginius kalbamės su kultūrinės veiklos organizatore Kristina Vainiute.

Kokie keliai atvedė tave į biblioteką?

Po kelionių Azijoje ir gyvenimo Škotijoje buvo metas grįžti į Lietuvą. Tiksliai žinojau, jog į Vilnių nebenoriu, tai apsistojau Kaune. Ieškojausi darbo ir… radau :)

Ar turėjai kokias nors išankstines nuostatas prieš ateidama čia dirbti? Jei taip, kurios iš jų pasitvirtino, o kurie stereotipai buvo paneigti?

Tikrai turėjau! Nusiuntusi CV į kultūrinės veiklos organizatorės poziciją domėjausi kitais kanalais, kokia vidaus bibliotekos atmosfera; kaip dirba administracija; koks kolektyvas. Atsiliepimai Lietuvos kultūrinių įstaigų kontekste buvo vidutiniški. Girdėjau, kad biblioteka sustabarėjusi, pastatas nerenovuotas, kolektyvas kiek senamadiškas. Bet aš nusprendžiau to nepaisyti. Ir per šiuos porą metų matau daug teigiamų pasikeitimų.

Kokios savybės, tavo manymu, reikalingos norint tapti kultūrinės veiklos organizatoriumi?

Smalsumas. Struktūruotumas. Kūrybiškumas. Empatija.

Kokio pobūdžio renginiai vyksta bibliotekoje? Kokius organizuoti tau labiausiai patinka?

Klasikiniai bibliotekos renginiai, tai knygų bei parodų pristatymai; teminiai koncertai; kūrybinės švietėjiškos veiklos.

Smagiausia man mano darbe, kai galiu plačiau išnaudoti savo režisūrinius įgūdžius, nes esu baigusi Teatro edukologiją. Taip pat gilūs interviu su įdomiais žmonėmis.

Ar turi kokį nors ritualą prieš kiekvieną renginį?

Iš tiesų tai turiu daug mažų, priklausomai nuo renginio pobūdžio ir dydžio. Jei dirbu su vaikais ir / ar savanoriais – visuomet prieš renginį vaišinu juos guminukais :). Jei pati kalbinu žmones, prieš renginį skiriu sau laiko „sulėtėjimui“ ir kvėpavimo pratimams. Per dideles generalines repeticijas mėgstu puoštis malachito pakabuku.

Kuriuo bibliotekos renginiu labiausiai didžiuojiesi? Papasakok apie jį daugiau.

Turbūt „Krebždesiais“. Tai siaubo istorijų performatyvus vyksmas, kurių pagrindą kūrė mūsų lankytojai kūrybinių rašymo dirbtuvių metu. Bibliotekos erdvės buvo išnaudotos netradiciškai. Daug teatro, judesio, atmosferos kūrimo.
Taip pat aš labai vertinu savo asmeninį tęstinį kūrybinių renginių ciklą – „Vaizduotės praktikos“. Tai dinamiški vaizduotę lavinantys užsiėmimai suaugusiems.

Ką mėgsti veikti po darbo?

Mėgstu teatrą, gyvo garso koncertus, domiuosi astrologija, naujausiais komandos valdymo metodais.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.