Gruodžio 15 d., trečiadienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (K. Donelaičio g. 8, III a. salė) vyks fotoalbumo ir kalendoriaus „Saulės ratu“ pristatymas. Renginyje dalyvaus autorius, fotografas Vytautas Daraškevičius ir etnoastronomas Jonas Vaiškūnas.

Vytautas Daraškevičius nuo 1983 m. yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Fotografuoja daugiau nei 50 metų. Surengė virš keturiasdešimties asmeninių fotografijos parodų. Lietuvoje bei užsienyje eksponuotos jo fotografijos ne kartą pelnė apdovanojimus. V. Daraškevičius daug dirba ir kaupia medžiagą lietuvių etnokultūros tematika. Yra išleidęs keletą leidinių: 2007 m. fotoalbumą „Trumpiausios nakties paslaptis“, 2009 m. fotoalbumą „Kaziuko mugė“ (kartu su Libertu Klimka), 2013 m. fotoalbumą „Neatrastoji Kinija. Du žvilgsniai“ (kartu su Song Džendžiun), 2017 m. fotoalbumą „Skamba skamba kankliai“ apie tradicinį Vilniaus folkloro festivalį, 2019 m. fotoalbumą „Saulės ratu“ apie lietuvių kalendorines šventes.


Fotoalbume „Saulės ratu“ atspindimos visos metų bėgyje Lietuvoje švenčiamos kalendorinės šventės. Joje panaudota medžiaga, kurią V. Daraškevičius kaupė daugelį metų, pradedant nuo 1970-ųjų. Tad kai kurių švenčių nuotraukose galima atsekti ir šventės plėtrą, jos kaitą laiko bėgyje. Fotoalbume „Saulės ratu“ pristatomos šios šventės: Kalėdos, Trys karaliai, Verbos, Velykos, Sekminės, Užgavėnės, Atvelykis, Sekminės, Vėlinės (Ilgės), Perkūno diena, Pavasario lygiadienis, Jorė, Mildos šventė, Rasos, Žolinė, Rudens lygiadienis, Blukio šventė.


Išleidus fotoalbumą „Saulės ratu“ pastebėta, kad albume pateikiama medžiaga kelia susidomėjimą ir labai tinka kalendoriui. Šioji mintis netrukus buvo įkūnyta – taip atsirado 2021-ųjų metų kalendorius, kuris buvo išrinktas geriausiu 2021 metų Lietuvos kalendoriumi ir laimėjo Lauryno Ivinskio premiją Šiaulių rajono savivaldybės kasmet rengiamame konkurse. Tęsiant sumanymą, ta pačia tema, bet su naujais vaizdais buvo parengtas 2022 metų kalendorius, kurį bus galima įsigyti renginio metu.

Norint dalyvauti renginyje, būtinas galimybių pasas arba ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas.
Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.