2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienį, 18 val. Kauno apskrities viešoji  biblioteka (K. Donelaičio 8, III a. salė) kviečia į renginį, skirtą teatro ir kino aktoriaus Algimanto Masiulio (1931–2008) 90-osioms gimimo metinėms. Dalyvaus režisierius Gytis Padegimas, dramaturgas, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gediminas Jankus, Juozo Miltinio palikimo studijų centro darbuotoja Angelė Mikelinskaitė, aktorės Aušra Keliuotytė ir Inesa Paliulytė, aktorius Albinas Budnikas.

Savo kūrybinio kelio pradžioje Algimantas Masiulis lankė Juozo Miltinio dramos studiją (1948–1951), vėliau dirbo Panevėžio dramos teatre (1948–1976), nuo 1978 m. buvo Kauno dramos teatro aktorius. Sukūrė daugiau kaip 150 vaidmenų teatre, apie 100 – kino filmuose, išleido prisiminimų knygą „Tema: visada yra galimybė...“ (2001).

Prisiminimų vakare dalyvaus ne tik jo bičiuliai, talento gerbėjai, bet ir kolegos, kuriuos likimas suvedė su Algimantu Masiuliu pačiomis įvairiausiomis aplinkybėmis. Režisierius Gytis Padegimas Kauno dramos teatre pastatė net dešimt spektaklių, kuriuose aktorius sukūrė pačius įvairiausius, tarp jų ir mylimiausius vaidmenis – Dominyką Žigą J. Grušo „Gintarinėje viloje“ (1980), Gustavą A. Strindbergo „Kreditoriuose“ (1981), Daktarą Gibsą T. Wilderio „Mūsų miestelyje“ (1982), Bernardą Shaw J. Kilty „Mielajame apgavike“ (1995), Henriką II J. Goldmano pjesėje „Liūtas žiemą“ (1997). Aktorė Inesa Paliulytė pažino Algimantą Masiulį ne tik kartu vaidindama G. Padegimo spektakliuose „Mūsų miestelis“ ar M. Zingerio „Aplink fontaną, arba Mažasis Paryžius“ (1996), bet ir lankydama Juozo Miltinio dramos studiją. Apie šį Panevėžio teatro periodą pasakos ir Juozo Miltinio palikimo studijų centro darbuotoja Angelė Mikelinskaitė. Aktorius Albinas Budnikas buvo vienas pirmųjų, kuriuos Algimantas Masiulis sutiko pradėjęs dirbti  Kauno dramos teatre. Tuometinis šio teatro literatūrinės dalies vedėjas Gediminas Jankus aktoriui ilgainiui tapo vienu artimiausių ir ypač brangintų žmonių. Aktorė Aušra Keliuotytė prisimins nepamirštamo jų dueto spektaklyje „Mielasis apgavikas“ kūrimo aplinkybes...

Štai tokį prisiminimų kilimą kartu su žiūrovais aus renginio dalyviai, o juos papildys Sauliaus Patacko filmas apie legendinį aktorių.

Renginys nemokamas, būtina registracija. Registracijos forma[email protected] arba tel. 8 37 324243

Dalyvavimas tik su galimybių pasu. 

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.