O kas, jeigu į vaizduotę, pažvelgtume kaip į raumenį, kurį smagu ir reikalinga treniruoti? Juk vienaip tai daro aktoriai, kitaip dizaineriai, kulinarai ar reklamos kūrėjai. Kauno apskrities viešoji biblioteka tęsia kūrybinių dirbtuvių ciklą, skirtą vaizduotei. Kiekvieną mėnesį vyks du užsiėmimai suaugusiųjų kūrybiškumui tyrinėti. 

 

 

III dalis

VERBALINIS KŪRYBINGUMAS IR ISTORIJŲ PASAKOJIMAS (STORYTELLING)
Spalio 18 d. 18 val. Registracija

Pirmuose dvejuose užsiėmimuose skyrėme dėmesį sceninei partnerystei, teatro žaidimams, improvizacijai. Šis susitikimas bus skirtas verbaliniam kūrybingumui. Šioje Vaizduotės praktikų dalyje būsite supažindinti su istorijų pasakojimo, bei scenos kalbos metodais, kurie lavina žodinę improvizaciją ir gerina viešojo kalbėjimo raišką.

IV dalis

KOLIAŽAI IR PAVEIKSLĖLIŲ TERAPIJA
Spalio 25 d. 18 val. Registracija

Nėra nieko smagiau, kaip niūriais rudens vakarais pagaliau užsiplikyti arbatos ir ... jausti, kaip jūsų pervargusios nuo informacijos smegenys pagaliau gali atsipūsti nuo mąstymo ar sprendimų priėmimo procesų.

Kūrybinis vyksmas naudojant paveikslėlių kortas, žurnalus ar kuriant koliažus, perkelia intuityvumą ir vaizduotę į pirmą planą ir dešiniojo smegenų pusrutulio dėka, mes galime sutelkti dėmesį į spalvas, formą, estetiką ar skaudulius, kurie glūdi giliai mūmyse. Šiai meno formos rūšiai nereikia precizikos ar gebėjimų piešti. Koliažų metodas išplitęs daugiau nei prieš šešiasdešimt metų skatina per asociacijas, vizualinius sprendimus, atpažinti savo pasąmonės dalis ir sudėti į naujas, realybėje neegzistuojančias formas. Šiandien koliažus savais tikslais naudoja drabužių ir interjero dizaineriai, režisieriai ar švenčių organizatoriai, psichologai ir meno terapeutai, Pinterest fanai, dailininkai, maketuotojai ar koučeriai. Vieni siūlo kurti Svajonių lentas“, kiti - Mood board“, t.y. vizualinį koliažą, skirtą supažinti klientus su idėjomis; treti dirba su paveikslėliais, kaip su įkvėpimo šaltiniu.

Užsiėmimo metu išsamiau susipažinsim su koliažų tipais ir jų tikslingumu, bei sielos kortų (Soul Collage, metodo autorė – Seena B.Frost) technika. Priemonėmis bus pasirūpinta, tačiau esant poreikiui, kviečiame ir patiems atsinešti spaudinių, iliustracijų ar nuotraukų, kuriuos galima karpyti bei klijuoti.

Apie kūrybinių dirbtuvių lektorę

Kristina Vainiutė baigė Teatro edukologijos bakalauro ir magistro studijas. Nuo 2008 m. dirbo įvairiose Vilniaus švietimo įstaigose; 2011–2018 m. Vilniaus miesto teatro mokytojų metodinio būrelio narė, nuo 2014 m. – būrelio pirmininkė. 2015–2016 m. pirmojo šaradų turnyro Lietuvoje 3 žodžiai suaugusiems organizatorė. Nuo 2006 m. vaikų vasaros užimtumo organizatorė; kūrybinių dirbtuvių vaikams ir suaugusiesiems lektorė; renginių organizatorė.

Domėjimosi laukas: teatras, neformalusis švietimas ir jo formos, sociokultūrinė antropologija, psichologija, etnokultūra, meno terapija, mindfulness. Asmeniniai prioritetai: nuolatinis dėmesys saviugdai ir mokymuisi, kelionės, kūrybinis darbas komandoje, introspekcija.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.