Rugpjūčio 19 d. ketvirtadienį 18 val. Kauno apskrities viešosios bibliotekos kiemelyje (K. Donelaičio g. 8, įėjimas iš I a. fojė arba per Lydos g. 2 vartus) arba, jei oras neleistų, III a. renginų salėje kaunietė rašytoja, menininkė Raima Zander (Raimonda Canderienė) kviečia į antrosios savo knygos „Bohema neis į dangų“ (2021, Homo liber) pristatymą.

Po knygos apie Vilijampolės mikrorajoną „Kauno Atlantidos nuo „Inkaro“ kamino pusės“ (2019, Homo liber), šioje knygoje pasakojama apie sovietinių laikų Kauno bohemą: neatrastus genijus, neišsipildžiusius pranašus, valkataujančias miesto sielas. Laikas, užgrūdinęs ir sulaužęs tokius žmones, baigia praeiti, bet niekur neišnyksta. Kviečiame į sunkiai nuspėjamą susitikimą su autore.

„Užverk duris ir išeik, o grįžęs namo nusiprausk matytus vaizdus ir neprisimink. Niekada. Buvau kitų gyvenimų stebėtoja ir klausytoja. Pamaniau, kad verta visa tai fiksuoti: mūsų laikmečio akimirkas ir personažus, situacijas, kurios buvo būdingos aniems laikams, intelektualus ir valkatas menininkus, kurie beveik išmirė. Šiandien jų nebeliko, žmonės nebesiliečia oda vienas su kitu, nesusisiekia jutiminiais receptoriais bei impulsais, nebejunta pavojaus ir negelbėja to, kurį reikia gelbėt, nebetiesia jam virvės, kad ištrauktų, bet dažniau įteikia ją, kad pasikartų.“

„Supratote tikriausiai, kad nesu optimistė? Taip, nesu. Optimizmo galite pasisemt telike prieš šventes.“

„Tekstuose vartojama nenorminė kalba, kuri jau beveik išgyvendinta po 2000 metų, jos nė neprisimins tokią buvus, kai išmirs mūsų karta. Kalba bus sterili, nepiktinanti ir nežeidžianti jautrių sielų. Tyra kaip krištolas.“

Būtina registracija į renginį: tel. 8 37 32 44 17 arba [email protected] 

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.