Kauno apskrities viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius birželio ir liepos mėnesiais bendradarbiaudamas su Kauno apskrities vaikų dienos centrais organizuoja edukacijas. Edukacijos „Geometrinė pasaka“ ir „Muzikiniai atvirukai“ kviečia vaikus iš arčiau susipažinti su meno ir muzikos sritimis, žaisti, lavinti vaizduotę.

„Geometrinė pasaka“ – tai geometrijos ir grafikos kūrybinis žaidimas, pažadinantis vaizduotę bei vizualinius erdvinius įgūdžius. Iškiliaspaudės grafikos technika gamindami ir dėliodami geometrines figūras, tarsi spręsdami linksmą galvosūkį ar sekdami pasaką, vaikai kuria netikėčiausius pavidalus, kurie virsta stebinančiais grafikos meno atspaudais. Kiekvienas dalyvis iš dirbtuvių išsineša savo sukurtą originalų atspaudą.

„Muzikiniai atvirukai“ – dviejų dalių edukacinė programa, skirta supažindinti vaikus su kelių muzikos žanrų kilme, ypatumais bei skambesiu. Jaunieji dalyviai su muzika supažindinami naudojant jiems mažai žinomą laikmeną – vinilines plokšteles bei jų grotuvą – patefoną. Kūrybinėje dalyje vaikai gamina originalius atvirukus, vaizduodami juose labiausiai patikusį, daugiausiai emocijų, vaizdinių bei asociacijų keliantį muzikos žanrą. 

Išvažiuojamosios edukacijos džiugino VšĮ Rumšiškių vaikų dienos centro, Vaikų dienos centro „Užuovėja“ Girionyse, Dienos socialinės globos centro, Kauno Šv. Kryžiaus (Karmelitų) parapijos Vaikų dienos centro „Vaikų stotelė“ lankytojus, o į biblioteką atvyko vaikų iš Psichologinio vaikų dienos centro. Pastarieji dalyvavo tapybos edukacijoje su grafike Vilija Kneižyte.

Edukacijas veda KAVB vyresnieji bibliotekininkai Kristina Dailidaitė, Vilma Gerasimovienė, Kristina Šinkūnaitė ir Kipras Marcalis, koordinuoja vyr. bibliotekininkė Neringa Klimauskienė ir skyriaus vadovė Julija Genienė. Edukacijos vyksta pagal Kultūros ministerijos strateginio plano priemonę „Aprūpinti bibliotekas socialinės ir informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga bei priemonėmis“.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.