Visi žinome seną, bet labai taiklų posakį: „Kai Dievas uždaro duris, atidaro langą“. Šiandien, kuomet yra draudžiama ir ribojama tiek daug veiklų bei paslaugų, reikia ieškoti naujų bendravimo, žinių papildymo ir dalijimosi gerąja patirtimi „kelių ir takelių“. Kol Kauno apskrities viešoji biblioteka vėl plačiai atvers duris lankytojams ir bus galima laisvai bendrauti ir džiaugtis vieni kitų draugija, praeis dar šiek tiek laiko, kurį galima sėkmingai išnaudoti, susipažįstant su įvairiomis bibliotekos naujovėmis.

Bibliotekos lankytojai jau galėjo išbandyti darbui su vaizdo, garso ir grafine medžiaga skirtą vietą Meno leidinių skaitykloje. O kas dar nespėjo to padaryti, jau dabar gali iš arčiau susipažinti su keliais įrenginiais bei pagrindiniais jų naudojimo principais pažiūrėję trumpus filmukus. O pasibaigus karantinui pakviesime visus užsukti į biblioteką ir išbandyti kūrybinio paketo stotį „Fujitsu Celsius W580“, skenerį „Epson V600“ ir grafinę planšetę „Wacom Intuos Pro“.

Visa tai – Lietuvos bibliotekose įgyvendinamo „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“ projekto  dalis. Siekdami, kad ši įranga ne tik puoštų skaityklų erdves, bet ir padėtų bibliotekos bendruomenei lengviau  ir išmaniau gyventi, dar kartą priminsime, kaip išnaudoti visas jos galimybes.

Darbo stotis „Fujitsu Celsius W580“ yra skirta paveikslėliams, vaizdo ir garso įrašams apdoroti. Ją sudaro šiuolaikinė programinė įranga: „Gear 360 ActionDirector“ (darbui su „Gear 360“ kamera, kurią taip pat galėsite išmėginti), garso įrašymui ir redagavimui skirta „Audacity“ programa, profesionaliam vaizdo medžiagos sujungimui ir apdorojimui tinkanti „Vegas Pro 16 EDU/GOV“. Kartu rasite populiarią nuotraukų redagavimui skirtą programą „PhotoShop Elements 2019“.

Viena iš kūrybinio paketo dalių – plataus naudojimo skeneris „Epson V600“, tinkamas skaitmeninti negatyvus ir nuotraukas; jis turi specialius priedus, dulkių nuo paveikslėlio šalinimo funkciją. Įrenginys tiks visiems, norintiems kokybiškai nuskenuoti norimą objektą. Nuskenavę nuotraukas, galėsite jas tvarkyti, redaguoti. Jei namuose turite senų fotografijų negatyvų ar skaidrių – neišmeskite jų. Atėję pas mus galėsite nusiskenuoti ir atsispausdinti iš jų senas nuotraukas. Su šia įranga Jūs patys galite kurti savo nuotraukų albumus.

„Wacom Intuos Pro“ grafine planšete galima piešti ar tvarkyti piešinius. Su šia dizainerių ir dizaino mėgėjų pamėgta profesionalia kūrybos įranga net pačią netikėčiausią idėją paversite skaitmeniniu menu, o bet kokį piešinį ar eskizą – spalvingu kūriniu. Perkelti piešinius į skaitmeninį formatą galėsite naudodami „Wacom Inkspace“ programą.

Iš arčiau susipažinti su kūrybiniu paketu galite vaizdo įraše:

Atsakymus į klausimus apie kūrybinės stoties veiklas ir galimybes gausite parašę mums [email protected]. Laukiame naujų susitikimų ir netikėtų idėjų.

Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo. Jį įgyvendina ir vykdo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su kitomis Lietuvos bibliotekomis.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.