Šį spalį jau aštuntą kartą organizuojamas Europos kibernetinio saugumo mėnuo − Europos Sąjungos kampanija, kuria siekiama didinti ES piliečių saugumą internete. Metinę informuotumo apie kibernetinį saugumą didinimo kampaniją koordinuoja ES kibernetinio saugumo agentūra (ENISA) ir Europos Komisija, o prie jos prisideda valstybės narės ir daugiau kaip 300 partnerių iš įvairių pramonės sektorių.

Šių metų Europos kibernetinio saugumo mėnesio kampanijos sumanymas − paliesti saugumo klausimus, susijusius su kasdienio gyvenimo skaitmeninimu, kurį paspartino COVID-19 pandemija. 2020 m. kampanija Think Before U Click siekiama skatinti vartotojus būti atsargius internete ir daug dėmesio skiriama įvairioms kibernetinio saugumo temoms, kad jie išmoktų atpažinti kibernetines grėsmes ir joms pasirengti. 

Kauno apskrities viešoji biblioteka yra parengusi video paskaitas apie netikras naujienas, asmens duomenų apsaugą ir patyčias bei persekiojimus kibernetinėje erdvėje, el. pašto saugumo pažeidimus ir sukčiavimus bei kitomis temomis. Šiomis paskaitomis siekiama ugdyti kritišką ir analitinį medijų produktų pažinimą, atkreipti dėmesį į dezinformaciją ir propagandą visuomenės informavimo priemonėse ir kultūrinėse veiklose. Paskaitų įrаšai patalpinti specialiai sukurtame grojaraštyje bibliotekos Youtube paskyroje. Siekiant padėti klausos negalią turintiems asmenims įgyti gebėjimus išmaniai ir kūrybiškai naudotis žiniasklaidos priemonėmis, kritiškai analizuoti ir vertinti medijomis perteikiamą viešą informaciją – buvo parengti įrašai su vertimu į gestų kalbą, kurie yra prieinami grojaraštyje Paskaitų vaizdo įrašai gestų kalba.

Kviečiame susipažinti ir pasidalinti su kitais!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.