Esu Inesa, VDU Rytų Azijos studentė, šiuo metu savanoriauju Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje. Nuo vaikystės skaitau įvairių žanrų knygas. Nors bėgant laikui jos keitėsi, bet vienas žanras nepakito – tai fantastika. Nuo mažens mėgau knygas apie nuotykius fantastiniuose pasauliuose su neregėtais monstrais. Prisijungusi prie „Skaitymo iššūkio“ pastebėjau, kad viena iš mano mėgstamiausių knygų serijų puikiai atitinka iššūkio temą: „Perskaityk knygą, kurios pavadinime yra skaičius“.

Noriu pasiūlyti knygas iš serijos „Lorieno Legatai“. Šią seriją sudaro 7 knygos ir papildomos trumpos istorijos, tačiau tik pirmos dvi yra išverstos į lietuvių kalbą.

„Mano numeris ketvirtas“ – pirmoji serijos knyga. „Mūsų buvo devyni. Jie sučiupo numerį Pirmą Malaizijoje. Ir Antrą Anglijoje. Trečią aptiko Kenijoje. Visus juos nužudė. Mano numeris Ketvirtas. Esu kitas“, – pasakoja knygos veikėjas Džonas Smitas. Veiksmas prasideda, kai numeris Trečias yra nužudomas. Džonas žino, kad dabar jo eilė, tačiau jis pavargo bėgti ir slapstytis. Jis žino, kas jo laukia, ir žino, kokiame pavojuje atsidurs jam artimi žmonės, jei jis liks. Skaitydamas kiekvieną akimirką klausi savęs: „Kada jie suras Džoną?“, nes tai gali nutikti bet kada. Knygoje netrūksta veiksmo, ir pradėjus skaityti nesinori sustoti.

Antroji serijos knyga – „Šešių galia“. Šioje knygoje pagrindinis pasakotojas – numeris Septintas. „Mūsų liko tik šeši. Šeši mūsiškiai prieš mogadorų armiją, kurią sudaro neaišku kiek karių. Ir nėra jokios galimybės sužinoti, kaip galėtume rasti vienas kitą. Mes esame vienintelė viltis. Mūsų galia slypi mumyse. Šešių galia.“ Nors pasakoja kitas žmogus, veiksmas siejasi su pirmoje knygoje aprašytais įvykiais. Išaiškėja daugybė paslapčių, atsiranda naujų tikslų ir dar įdomesnių paslapčių.

Knygose susipynė trijų rasių iš skirtingų planetų likimai, ir vienas neatsargus poelgis gali lemti visos žemės sunaikinimą. Veikėjų tikslai tampa skaitytojo tikslais, jų skausmas – skaitytojo skausmu.

Nuoširdžiai siūlau perskaityti šią knygų seriją, nes istorijos tikrai įtraukiančios.

Prisijungti prie „Skaitymo iššūkio“ gali čia >>>

Savanorė Inesa


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.