Šiemet Kauno apskrities viešoji biblioteka švenčia 70-ies metų jubiliejų. Bibliotekos istorija skaičiuojama nuo 1950 m. spalio 1 d., jai įsikūrus architekto V. Landsbergio-Žemkalnio projektuotame Prekybos, pramonės ir amatų rūmų pastate (K. Donelaičio g. 8), o 1987 m. rugsėjo 3 d. didžioji dalis fondo ir paslaugų buvo perkelta į specialiai bibliotekai projektuotus naujuosius rūmus Mažajame ąžuolyne (Radastų g. 2).

Bibliotekos bendruomenė, norėdama paminėti šią ypatingą sukaktį, visą rugsėjį kviečia dalyvauti įvairiose akcijose, renginiuose, o jubiliejinių renginių maratonas baigsis spalio 3 d. didžiule švente kauniečiams ir miesto svečiams.

Ką pamatyti ir nuveikti bibliotekoje?

Rugsėjį kviesime žiūrėti kino filmus, apsilankyti paskaitose, ekskursijose, kūrybinėse dirbtuvėse. Rugsėjo 3 d. galėsite užsukti į paskaitą apie tarpukario madą su dizainere, „Mados infekcijos“ dalyve, KTU Dizaino centro lektore dr. Inga Audzevičiūte-Liutkiene. Rugsėjo 8 d. bus rodomas filmas „Ypatingieji“, rugsėjo 15 d. – „Vaikai iš Amerikos viešbučio“, 22 d. –  „Emilija iš Laisvės alėjos“, 29 d. – „Mano mažytė žmona“.

Nuo rusėjo 1 d. vyks akcija „Tavo antspaudas bibliotekos istorijoje“. Kasmet bibliotekoje apsilanko vidutiniškai 170 tūkst. lankytojų, taip palikdami savo pėdsaką bibliotekos istorijoje. Netrukus bibliotekos pastatas, esantis Radastų g. 2, užsivers rekonstrukcijai, o po jos, pradės naują savo gyvavimo etapą. Tad iki spalio 1 d. kviesime bibliotekos lankytojus specialioje vietoje Radastų g. 2, II a. fojė palikti savo rankos antspaudą su palinkėjimais, kad jie išsipildytų prasidėjus naujam bibliotekos veiklos etapui.  

Virtualus gimtadienis ir socialiniuose tinkluose

Bibliotekos socialinių tinklų paskyrose Facebook ir Instagram kviesime dalyvauti „70-to knygos puslapio“ iššūkyje, atrasti nežinomų, juokingų ir įdomių faktų apie bibliotekos istoriją, darbuotojus ir skaitytojus bei sužinoti 70 dalykų, ką galima nuveikti bibliotekoje. Įrašų cikluose bus atskleistos linksmosios ir gal šiek tiek slaptos bibliotekos istorijos, bus dalijamasi žmonių atsiminimais, pateikiama faktų apie nepaprastą bibliotekos istoriją.

Akcija „Susitikime bibliotekoje“

Dar nesilankėte bibliotekoje? O gal čia buvote labai seniai? Biblioteka kviečia susipažinti iš arčiau ir rugsėjo 14–18 d. dalyvauti renginių cikle „Susitikime bibliotekoje“. Su bibliotekos erdvėmis ir paslaugomis bei paslaptingu knygų bokštu galėsite susipažinti ekskursijose (registracija el. p. [email protected]). O jeigu norėsite prisijungti ir patys įgyvendinti įdomias veiklas bibliotekoje – galite tapti bibliotekos savanoriu (registruotis [email protected]).

Rugsėjo 17 d. bibliotekoje vyks susitikimas su rašytoja, žurnaliste Akvile Kavaliauskaite, kuri pristatys savo antrąją knygą „Kūnai“. „Metų metus save tobulinęs žmogus pamiršo, kas įgimta: nebeužmiega be vaistų, nesugeba išbūti tyloje, savo kūną vertina ne kaip gyvybei būtiną elementą, o kaip reprezentacijai skirtą plakatą.“ Apie knygą, įkvėptą stebint žmones ir stengiantis suprasti jų jausmus, su autore kalbėsis sociologė Ieva Dryžaitė.

Jubiliejinių renginių maratoną vainikuos gimtadienio šventė

Spalio 3 d. nuo 12 val. mažus ir didelius bibliotekoje džiugins muzika, žaidimai, kūrybiniai užsiėmimai, ekskursijos po biblioteką, parodos. Susitikti su skaitytojais ir bibliotekos bičiuliais atvyks rašytojai, menininkai, kultūros veikėjai. Iki pat vakaro veiklos šurmuliuos per visus keturis aukštus, vyks kino filmo peržiūra, improvizacijų teatro dirbtuvės, netikėti susitikimai.

Švęskime 70 nepaprastų bibliotekos istorijos metų kartu!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.